Spelkalendern
Åby
Första start 17:45
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22

Banförhållande: Lätt bana

Ladugårdsinredes Körsvensserie - omgång 14 - K30-lopp
3-åriga och äldre 65.001 - 195.000 kr, körda av B- eller K- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner med högst 30 sulkylopp under 2019.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-5.000-1.500-1.500 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

15 Hitthebar

Paul Robertsson

Peter Untersteiner

15.0a

15/2140 V 4 Leif Bergwall AB, m fl Sjunnesson Jörgen & Rosenqvist K

2

13 Jockes Abbot

Hannah Gustavsson

Robert Bergh

15.4a

13/2140 V 4 Rosmotrav KB, Sundsvall Stall DONN HB, Vara

3

4 Black Caviar

Iina Aho

Mikko Aho

15.6a

4/2140 V 6 Firma Stall Mikko Aho Viitanen Anita, Finland

4

2 Salvator Mundi

Simon Helm

Adrian Kolgjini

15.7a

2/2140 V 4 Artis Horse AB, Harlösa Svensson Susanne, Harlösa

5

14 Toxic Trix Macay

Thomas Aurell

Jan L Klang

15.7a

14/2140 S 6 Klangs Gräv o Schakt AB, Mölndal Martell Lena, Stånga

6

1 Shimoko

Peter Arnqvist

Rickard Svanstedt

15.8a

1/2140 S 4 Vara Entreprenad AB, m fl Toni o Helens HB, Vara

7

11 Good Express

Roger Anderberg

Morgan Arvidsson

16.0a

11/2140 V 7 Arvidsson Mona & Morgan Arvidsson Mona, Ed

8

12 Five O'Clock

Wilma Karlsson

Olof Thorson

16.2a

12/2140 S 4 Thorson Olof, Varberg Thorson Olof & Parkköken i Göteborg AB

O

9 Atlantic Breeze

Sven Rudqvist

Håkan Noldal

16.5a

9/2140 V 13 Clair Soleil HB, Mölndal Noldal Håkan, Mölndal

O

3 Ståhlebos Mums

Emil Petersson

Bengt Ståhlebo

16.5a

3/2140 V 5 Ståhlebo Bengt & Johan, Bengtsson A Ståhlebo Bengt & Johan, Bengtsson A

O

7 Iolit

Linn Stenson

Unni Stenson

16.7a

7/2140 S 6 Stenson Unni & Leif Stenson Unni & Leif

O

5 Ja Devann

Ann-Christin Svarén

Ann-Christin Svarén

17.5a

5/2140 V 7 Svarén Ann-Christin, Nol Lidén Sandra & Magnus

d

8 Filip Winner

Alex Persson

Linda Persson

.ag

8/2140 V 4 Travtränare Stefan Persson AB, m fl Andén Jarl, Fritsla

d

6 Lukas

Dan Sundholm

Ursula Jureit

.ag

6/2140 V 9 Jureit Ursula, Kungsäter Jureit Ursula, Kungsäter

Struken

10 Katla

Larson Mifsud

Larson Mifsud

.a

10/2140 S 3 Mizzi Darren & Micallef Stephanie Åkesson Anders & Börje