Spelkalendern
Åby
Första start 11:10
LOPP
1
11:10
2
11:32
3
11:54
4
12:16
5
12:40
6
13:02
7
13:22
8
13:40
9
13:57
10
14:14

Banförhållande: Lätt bana

Breddlopp - Montélopp
4-åriga och äldre lägst 20.001 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Monté. Tillägg 20 m vid vunna 90.001 kr, 40 m vid 250.001 kr, 60 m vid 800.001 kr
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

3 Kicki Lagö

Iina Aho

Conrad Lugauer

16.5

2/2160 S 5 Stall Lagö HB, Klagstorp Stall Lagö HB, Klagstorp

2

12 Dalforno

Josefine Ivehag

Olle Elfstrand

15.8

6/2180 V 7 Elfstrand Olle, m fl Ahl Pieter, Åsa

3

11 Tour de France

Joanna Strandberg

Joanna Strandberg

16.7

5/2180 V 8 Strandberg Joanna & Stag Julia Menhammar Stuteri AB, Ekerö

4

1 Listas Braveheart

Sophia Olsson Jacobsen

Sophia Olsson Jacobsen

18.5

1/2140 V 4 Listaskogens Stuteri AB, Uddevalla Listaskogens Stuteri AB, Uddevalla

5

14 Nelle Pride

Anette Odder
Maja Odder A

Lars Krister Angelhammar

16.5

1/2200 V 12 Odder Anette, Blentarp Grundström Per, Skurup

6

15 Divas Revansch

Malin Andersson

Ove Ousbäck

16.6

2/2200 V 10 Fridhems Hästverksamhet HB, Axvall Sista Versen 35291 AB

7

8 Cafu Boko

Saga Laursen

Katarina Aurell Laursen

17.3

2/2180 V 8 Laursen Saga, Varnhem Annemanna AB, Ekerö

8

10 Make it Bore

Emelie Johansson

Mikael Å Linderoth

17.7

4/2180 V 9 Johansson Glenn, Nol Borekulla Gård AB, Frillesås

O

6 Barkåks Pilgrim

Anna Hannanova

Anna Hannanova

18.6

5/2160 V 8 Hannanova Anna, Skövde Barkåk AB, Vejbystrand

O

5 Wiss Zornita

Jessica Flodin

Lennart Svensson

19.4

4/2160 S 8 AB Pillo's, Törnberg Martin & Ann-C Wiss Ingvar & Vivi-Anne

O

9 Comet af Solnäs

Linn Strandqvist

Veronica Haglund

19.8g

3/2180 V 8 Erus HB, Farhult Erus HB, Farhult

O

2 Conway Streamline

Linda Furåker

Hans Walker

20.6

1/2160 V 6 Walker Hans & Annika Strömline AB, Moheda

O

4 Tuffe Stingson

Alicia J Larsson

Sven Stenkilsson

23.1g

3/2160 V 9 Stenkilsson Sven & Pia & Ahokas Tony Stenkilsson Sven, Osby

d

7 Digital Furcola

Jonathan Carre

Peder Engdahl

.g

1/2180 S 6 P M Trotting HB, Kiruna Ingemar Löfbergs Åkeri AB, Sigtuna

Struken

13 Forever Miracle

Elinor Pettersson

Michael Nilsson

.

7/2180 V 11 Nilsson Michael,Hansson M & Karlsson K Löfgren Björn, Vemdalen