Spelkalendern
Åby
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Banförhållande: Lätt bana

3-åriga och äldre högst 30.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 10.001 kr
Pris: 35.000-17.500-11.000-7.500-6.400-(5.400)-(1.500) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

11 Zola Love

Peter Untersteiner

Peter Untersteiner

16.8

11/2140 S 3 Stall 77 Stall 77 KB, Göteborg

2

1 Alfons

Olof Thorson

Magnus Knutsen

17.1

1/2140 V 3 Firma D & B Entreprenad, Kungsbacka D & B Entreprenad AB, Kungsbacka

3

7 Ina Hill

Hans Crebas

Hans Crebas

17.5

7/2140 S 3 Gustavsson Holger, Hakenäset Gustavsson Holger, Hakenäset

4

13 Quantum Kiwi

Peter Ingves

Anna Hannanova

17.1

1/2160 S 10 F:a R Svenssons Måleri & Bostadsren. Teton Stables AB, Götene

5

9 Ovation

Mikael J Andersson

Cecilia André

18.1

9/2140 S 3 André Cecilia & Martin André Cecilia & Martin, Kjellin H-O

6

4 Aroshi

Robert Bergh

Robert Bergh

18.1g

4/2140 V 3 Robert Bergh Travstall AB, Hajom Varps Gård AB, Strömstad

7

8 Hills Hurricane

Stefan Persson

Charlie Hillbom

18.2

8/2140 S 4 Örjan Hillbom AB, Slite Jansson Ingela, Klintehamn

O

6 Kocsis Boko

Fredrik Claesson

Sophia Olsson Jacobsen

18.3

6/2140 V 3 Stall Kocsis HB, Göteborg Boko Stables Holland BV, Nederländerna

O

15 First Euro

Fredrik Berg

Marika Abelson Ask

17.5

3/2160 S 4 Abelson Ask Marika & Ask Stefan Österberg Patrik & Nilsson Moa

O

10 Zally Can't Surf

Thomas Dalborg

Tomas S Andersson

18.8

10/2140 S 4 Team Geta AB, Nossebro Eriksson Eva, Simrishamn

O

12 Easy Cash Pirat

Thomas Uhrberg
Carl Johan Jepson

Mikko Aho

19.0

12/2140 V 4 Stall Pirat Leijon Kerry, Hisings Backa

O

2 Shelina

Veijo Heiskanen

Veijo Heiskanen

19.1

2/2140 S 4 Johansson Börje Bs & Petersson Johan Johansson Börje Bs, Nybro

d

5 Twixie Laday

Mats C Nilsson

Roland Rutgersson

.g

5/2140 S 5 Rutgersson R & R S, Nilsson M Olsson Annelie & Fredriksson Roland

d

3 Kipyegon Boko

Thomas Linder

Linda Tovek

.g

3/2140 S 3 Uph Education AB, Vessigebro Boko Stables Holland BV, Nederländerna

d

14 Hector Mearas

Johan Untersteiner

Johan Untersteiner

.g

2/2160 V 3 Snogarps Gård AB, Ystad Snogarps Gård AB, Ystad