Spelkalendern
Åby
Första start 18:27
LOPP
1
18:27
2
18:51
3
19:15
4
19:39
5
20:02
6
20:30
7
20:52
8
21:15
9
21:40
10
22:02

Banförhållande: Lätt bana

Xpressprintern
3-åriga och äldre 205.001 - 575.000 kr. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 030331 eller tidigare.
1640 m. Autostart. 12 startande. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 60.000-30.000-17.000-13.000-10.000-6.000-4.500 (7 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

3 Dream Kåsgård(DK)

Flemming Jensen

Flemming Jensen

11.5a

3/1640 H 6 Team Clemmensen & Christensen I/S Clemmensen Leif & Morten

2

2 Zaira del Ronco

Christian Fiore

Christian Fiore

11.6a

2/1640 S 6 Fiore Christian & A Eliasson Åkeri AB Allevamento del Ronco, Italien

3

9 Majors Corona

Conny Gustafsson

Tord Gustafsson

11.7a

9/1640 S 6 Gustafsson T & J, Henriksson M Johansson Magnus, Torslanda

4

11 Hennesy Boko

Jörgen Sjunnesson

Joakim Lövgren

11.9a

11/1640 V 7 Adamas HB, Helsingborg Boko Stables Holland BV, Nederländerna

5

5 Romero

Conrad Lugauer

Conrad Lugauer

12.1a

5/1640 V 6 Lugauer Paula & Stall Kvarnby HB Lugauer Paula

6

10 Quantum Roc

Hanna Lähdekorpi

Hanna Lähdekorpi

12.2a

10/1640 V 5 KM Hästfarm i Holm AB & Rolkur Inv. AB Högtorps Gård AB, Stjärnhov

6

6 Cruise

Carl Johan Jepson

Björn Goop

12.2a

6/1640 V 5 HB Stenklar, Hägersten Palm Annette, Frankrike

O

1 Express A.P.(DK)

Birger Jörgensen

Morten Juul

12.6a

1/1640 V 5 Team A P, Danmark Andersen Bente Vester, Danmark

O

4 Floalts Cesna

Bengt A Nilsson

Bengt A Nilsson

12.8a

4/1640 S 7 Nilsson Bengt A & Hansson Ann-Louise Nilsson Bengt A & Hansson Ann-Louise

O

7 Scotch Brodde

Magnus Jakobsson

Stefan P Pettersson

12.9a

7/1640 V 7 Stall Nirvana HB, Vimmerby Brodda Stuteri AB & Remon't AB

O

8 Hushabye

Henna Halme

Veijo Heiskanen

15.1ag

8/1640 S 4 AB Torp och Småhus i Västergötland Windsong Stable, Pennsylvania, USA

Struken

12 Durello

Joakim Lövgren

Joakim Lövgren - 12/1640 V 6 Stall Lövgren AB, Skurup Adler Hans, Nossebro