Spelkalendern
Åby
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Banförhållande: Lätt bana

Ladugårdsinredes Körsvensserie - omgång 9 - K30-lopp
3-åriga och äldre 12.001 - 85.000 kr, körda av B- eller K- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030610 eller tidigare med högst 30 sulkylopp under 2020.
2640 m. Voltstart. 12 startande.
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-5.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

2 Sourire Frö

Peter Arnqvist

Jerry Riordan

17.5

2/2640 H 3 Jönsson Anna, Karolina & Joel Jönsson Anna, Karolina & Joel

2

4 Epic Latier

Elias Carlsson

Joakim Sarnet

17.9

4/2640 S 5 Sarnet Tönu & Eva Biörs Bygg och Projekt AB, Kungsbacka

3

9 Mozartkugel

Jörgen Åsén

Veijo Heiskanen

17.9

9/2640 V 4 Karlsson Håkan, Växjö Karlsson Håkan, Växjö

4

7 Ciclone Tav(IT)

Salvatore Fiore

Gennaro Casillo

18.0

7/2640 H 3 Becagli Brunellesco, Italien Italiensk Uppfödare

5

10 Titan Face

Altin Daci

Altin Daci

18.2

10/2640 H 6 Daci Altin, Sjöbo Allev.Kronos S.R.L. & Kolgjini Lutfi

6

1 Teton Farfetch

Hannah Matikainen

Thomas Dalborg

18.2

1/2640 V 4 Teton Stables AB, Götene Teton Stables AB, Götene

7

12 Holeinone Pepper

Christian Sejer

Jerry Riordan

18.2g

12/2640 V 3 Pepper AB, Strängnäs Brauti Tina Dale, Norge

8

11 Oskar Run

Stephanie J Werder

Tomasz Wisniewski

18.3

11/2640 H 4 Fjällström Lennart, Rejmyre Fjällström Lennart, Rejmyre

O

5 Abra Kadabra W.W.

Kajsa Ljunghager

Birgitta Strandäng

18.5

5/2640 S 4 Strandäng Birgitta, Larv W & W Import-Holz-GmbH, Tyskland

O

8 The D.Red

Mikaela Rydberg

Jesper Rydberg

19.8g

8/2640 V 7 Rydberg Mikaela, Skara Redén Trotting AB, Hedlund & Karlsson

O

6 Vaiana Gertorp

Oskar Andersson

Tomas S Andersson

20.0

6/2640 S 4 Andersson Tomas & Esberg Maria Esberg Maria, Nossebro

d

3 Keep Flying Rapida

Christian Persson

Conny Gustafsson

12g

3/2640 V 4 Berndtsson Catharina, m fl Jhb Sweden Filial, Laholm