Spelkalendern
Åby
Första start 18:20
+19° 3ms
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Banförhållande: Lätt bana

Cruzado Dela Noche Stoserie - sista omgången
3-åriga och äldre ston 100.001 - 800.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030610 eller tidigare Startsumma per den 8 april 2021 kl. 24.00.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 275.001 kr
Pris: 75.000-37.500-21.500-15.000-11.000-(7.500)-(5.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

6 Maggiore

Marc Elias

Conrad Lugauer

13.6

6/2140 S 4 Stall Allegra Racing Club CH (Lugauer) Sjunnesson Jörgen & Gustavsson Holger

2

13 Beluga West

Peter Untersteiner

Peter Untersteiner

13.2

5/2160 S 7 Hammarglo Farm KB & Bengt Wedin HB Hammarglo Farm KB & Bengt Wedin HB

3

2 Aurora Show

Kevin Oscarsson

Magnus Dahlén

13.9

2/2140 S 5 Söderberg Daniel, Hässleholm sc. The Show Must Go On, Italien

4

7 Philomenia

Victor Rosleff

Jerry Riordan

14.1

7/2140 S 4 Olsson Tord, Malmö Herz Günter, Tyskland

5

1 Rut K.

Fredrik Berg

Svend Dyhrberg

14.3

1/2140 S 7 Nilsson Lars-Göran & Ivarsson Inger Nilsson Lars-Göran, Hörby

6

9 Miss Silver

Robert Bergh

Robert Bergh

13.6

1/2160 S 6 Stall ROHERO KB, Oxie Två Kloka HB, Mariestad

7

12 Denali N.O.(NO)

Mikael J Andersson

Petter Glittum

13.7

4/2160 S 7 Furuseth Eline & Per Gunnar Furuseth Eline & Per Gunnar

O

10 Indian Front

Tomasz Wisniewski

Tomasz Wisniewski

14.1

2/2160 S 9 Borgström Olle, Ankarsrum Grubisic Mato, Norrköping

O

8 Twinkle Laday

Karl Stolt

Linda Andersson

14.9

8/2140 S 8 Andersson Lennart, Alingsås Fredriksson Roland & Olsson Annelie

O

3 Jetske Beemd

Preben Sövik

Preben Sövik

16.1

3/2140 S 5 Stall Am Sweden AB, Årjäng van Veggel J J, Nederländerna

O

11 Valborg Marje

Paw Mahony

Paw Mahony

15.7g

3/2160 S 8 Mitt i Byn Förvaltnings AB, Kopparberg Larsson Arne, Kopparberg

O

5 Acredula R.L.

Carlos Söderström

Carlos Söderström

ug

5/2140 S 5 Br. Jönsson Stable HB & Söderström C Societa' Agricola Allevamento R.L.

O

4 Saonoi

Peter Ingves

Veijo Heiskanen

ug

4/2140 S 4 HB Mats Falk, m fl Lejonkullan AB, m fl

Struken

14 Bravivivicimo

Peter Strömberg

Jörgen Pettersson - 6/2160 S 8 Pettersson Jörgen, Årjäng Pettersson Jörgen, Årjäng