Spelkalendern
Åby
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Banförhållande: Lätt bana

Spårtrappa
3-åriga och äldre 85.001 - 220.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030610 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 40.000-20.000-11.000-7.500-6.400-(5.400)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

2 Balashi

Peter Untersteiner

Peter Untersteiner

14.5a

2/2140 V 4 Swemab Holding AB, Göteborg Bjerkås Emma & Fröjdholm Mikael

2

6 Blue Frontline

Mikael J Andersson

Sonja Johansson-Stake

14.6a

6/2140 S 5 Stake Tomas, Mariestad Blue Line AB, Bollnäs

3

5 Easy Cash Pirat

Björn Goop

Mikko Aho

15.0a

5/2140 V 5 Stall Pirat Leijon Kerry, Hisings Backa

4

12 Igor Sisu

Johan Untersteiner

Admir Zukanovic

15.0a

12/2140 H 3 Denco HB, Kållered Sisyfos Breeders AB, Sigtuna

5

9 Gloster Gladiator

Fredrik Berg

Fredrik Berg

15.4a

9/2140 V 4 Raas-Lines HB, Mölndal Nilsson Hasse, Kvänum

6

10 Good Express

Peter Ingves

Morgan Arvidsson

15.5a

10/2140 V 8 Arvidsson Mona & Morgan Arvidsson Mona, Ed

7

11 Nymo

Kevin Oscarsson

Stefan Pettersson

15.5a

11/2140 V 6 Stall Lilla Ekeberg AB, Axvall Nyberg Henrik & Cecilia

O

14 Aloha Chip

Robert Bergh

Robert Bergh

15.6a

14/2140 V 5 Sven H Konsult AB, Lerum MonteChristo Trotting HB, Svenljunga

O

7 T.J.

Carlos Söderström

Carlos Söderström

15.6a

7/2140 V 6 PMV Management SwedenAB & Söderström C Nordensson Bertil & Elisabeth

O

15 Quite a Soldier

Håkan B Johansson

Veronica Haglund

15.9a

15/2140 V 7 Haglund Veronica, Eldsberga Cavera Trav HB & Olsson Per-Erik

O

1 Peppy's Pearl

Elias Carlsson

Gisela Pettersson

16.1a

1/2140 S 7 Pettersson Gisela & Persson Bengt-Olof Olsson Anders & Margreth

O

4 Keziah Boko

Anders Svanstedt

Anders Svanstedt

19.0a

4/2140 V 4 Stall Vikingens KB (Svanstedt A), m fl Boko Stables Holland BV, Nederländerna

O

8 Trollhunter

André Eklundh
Christoffer Eriksson

Björn Norén

uag

8/2140 V 4 Norén Racing KB, Tråvad Nordström Roland, Sjöbo

d

13 Cash Bore

Christian Fiore

Ulf Borekull

5ag

13/2140 V 6 Stall Borekulla Gård Borekull Ulf, Frillesås

Struken

3 Emir Diamond(DK)

Victor Rosleff

Petter Glittum - 3/2140 V 5 Olsen May Berit, Norge Hellensen Kjeld & Helle O, Danmark