Spelkalendern
Åby
Första start 17:45
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22
9
20:44

Banförhållande: Lätt bana

Dr. Schaettes B-Tränarserie - omgång 9
3-åriga och äldre 180.001 - 470.000 kr i B-träning. I oavbruten B-träning fr.o.m. 210908. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 031014 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-5.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

3 Kilmister Boko

Simon Mitman

Simon Mitman

14.6a

3/2140 V 4 Söderdahl Skullman Frida, Blentarp Boko Stables Holland BV, Nederländerna

2

2 Nymo

Fredrik Claesson

Stefan Pettersson

15.2a

2/2140 V 6 Stall Lilla Ekeberg AB, Axvall Nyberg Henrik & Cecilia

3

5 Namur

Johnny Takter

Stephanie J Werder

15.3a

5/2140 V 6 Werder Stephanie J, m fl Herz Günter, Tyskland

4

14 Rapid on Line

Janette Gustafsson

Conny Gustafsson

15.3a

14/2140 V 9 Gustafsson T, C, J & C, Johansson M Johansson Magnus, Torslanda

5

7 Anxious to Matters

Hanna Lähdekorpi

Hanna Lähdekorpi

15.4a

7/2140 V 4 Holm HästgårdenAB&KM Hästfarm i HolmAB Fällström Björn, Sollentuna

6

12 Dreamstone(DK)

Bjarke Haagensen

Bjarke Haagensen

15.6ag

12/2140 V 6 Haagensen Bjarke & Andersen M, Danmark Danish Cowboys Stable, Danmark

7

13 Justice Rhyme

Janne Svart

Janne Svart

15.7a

13/2140 V 7 Svart Janne & Tommi, Laine Samuel HB Olivias Son, Lidköping

8

10 Wine Lane

Christian Sejer

Rune Gudmundsson

15.9a

10/2140 S 6 Stall Veka Prestera International AB, Limhamn

O

4 Erik Youknow

Thomas Uhrberg

Håkan P Svensson

15.9a

4/2140 V 5 Svensson Håkan P, Våxtorp Svensson Håkan P, Våxtorp

O

6 Mästarnas Mästare

Peter Ingves

Pernilla Larsson

15.9a

6/2140 V 5 Larsson Emilia, Laholm Nordström Per, Sjöbo

O

8 Slade H.H.

Fredrik Berg

Stefan Andreasson

16.0a

8/2140 V 9 Hälsa och Helhet i Kungsbacka AB Andreasson Stefan, Åsa

O

1 Goodhands Ray

Emma Riis

Emma Riis

16.1a

1/2140 V 11 Riis Emma & Hansson Olle Pritsch Kurt, Tyskland

O

9 Listas Psycho

Sophia Olsson Jacobsen

Sophia Olsson Jacobsen

16.4a

9/2140 V 5 Listaskogens Stuteri AB & Djupfeldt B Listaskogens Stuteri AB, Uddevalla

O

11 Vasco de Gama

Olof Thorson

Olof Thorson

16.9ag

11/2140 V 7 Thorson O, Carlsson P & Marcusson I Allev. di Vergiano - Soc. Agr. SRL, It