Spelkalendern
Åby
Första start 17:45
+2° 5ms
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22
9
20:44

Banförhållande: Lätt bana

Ungdomslopp - K50 - Juniorchans
3-åriga och äldre 105.001 - 445.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 910101 till 051231 med högst 50 sulkylopp under 2020.
2140 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-5.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

4 Goldfield

Ida Lindberg

Lars I Nilsson

16.6a

4/2140 H 5 Malmö Fasadkonsult AB, Tygelsjö Karlsson Ove, Fjugesta

2

1 Poesi Kloster

Wilma Karlsson

Göran Kristiansson

16.7a

1/2140 S 5 Kristiansson Göran & Johansson Sture Johansson Sture, Åskloster

3

7 Listas Psycho

Sophia Olsson Jacobsen

Sophia Olsson Jacobsen

16.7a

7/2140 V 5 Listaskogens Stuteri AB & Djupfeldt B Listaskogens Stuteri AB, Uddevalla

4

9 Radio Gaagaa

Elias Carlsson

Erica Carlsson

16.7a

9/2140 V 5 Carlsson Erica, m fl Bergman Mats, Göteborg

5

10 Filip Winner

Alex Persson

Linda Persson

17.0a

10/2140 V 5 Travtränare Stefan Persson AB, m fl Andén Jarl, Fritsla

6

5 Hessel B.Rapida

Alexandra Wisén

Thomas Jonsson

17.2a

5/2140 V 7 Travtränare Thomas Jonsson AB, Nybro J.H.B Holding B.V., Nederländerna

7

12 M.T.Nosler

Linda Shmsohn

Robert Jongsma

17.6a

12/2140 V 6 Västkustens A.& M. AB, m fl(Aho Mikko) Misty Trotting AB, Strängnäs

8

8 Alibi

Kajsa Ljunghager

Jan Björkqvist

17.6a

8/2140 S 6 Björkqvist Jan, Ulricehamn Menhammar Stuteri AB, Ekerö

O

11 Digital Ocean

Simon Helm

Stig Sköld

17.6a

11/2140 V 6 Sköld Anna-Lena & Stig Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

O

6 Whitelighttrotter

Stian Stoum

Kjell Magnusson

17.7a

6/2140 S 5 Magnusson Kjell & Löfving Cajsa Magnusson Kjell, Ånimskog

O

2 Domingo Frei

Robin Andersson

Conny Karlsson

21.7ag

2/2140 V 7 Karlsson Susanne, Tråvad Freitag Joachim, Tyskland

d

3 Donovan Hall

Simon Mitman

Linda Fyhr

11ag

3/2140 V 7 Firma Fyhrs Glas & Fogtjänst Berg Richard & Kjellgren Kenneth