Spelkalendern
Åby
Första start 17:45
+2° 5ms
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22
9
20:44

Banförhållande: Lätt bana

P21-lopp - Juniorchans - K70
3-åriga och äldre 25.001 - 500.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 051231 eller tidigare med högst 70 sulkylopp under 2020.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 165.001 kr
Pris: 15.000-7.500-5.500-4.500-3.800-3.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

6 Gloster Gladiator

Malte Handfast

David Persson

17.4

6/2140 V 4 Stall Skaven HB & Raas-Lines HB Nilsson Hasse, Tråvad

2

10 Justice Rhyme

Janne Svart

Janne Svart

16.7

2/2160 V 7 Svart Janne & Tommi, Laine Samuel HB Olivias Son, Lidköping

3

1 Heart of Courage

Sophia Olsson Jacobsen

Sophia Olsson Jacobsen

17.5

1/2140 V 5 Åkerman Allan, Uddevalla Lappi Asko & Sari

4

14 Hero Band

Erica Gertsson
Alexandra Wisén

Thomas Jonsson

16.8

6/2160 V 8 Travtr. Thomas Jonsson AB & Jonsson L Engberg Tommy, Hemse

5

3 Zone Z.

Karl Stolt

Nina Corneliusson

17.5

3/2140 V 5 Andersson Sven-Eric, Kållered Andersson Roger Z, Fotskäl

6

5 Ja Devann

Ann-Christin Svarén

Ann-Christin Svarén

17.8

5/2140 V 8 Svarén Ann-Christin, Nol Lidén Sandra & Magnus

7

4 Lily de Lune

Unni Stenson

Unni Stenson

18.1

4/2140 S 7 Stall Amiralen Tejned Marie-Helene & Olsson Robert

8

11 Jessie Jovalley

Isabella Legl Bååth

Roland Bååth

17.5

3/2160 S 6 Bååth Roland & Legl Helena Legl Helena & Bååth Roland

O

12 Quantum Donado

Victor Sundgren

Kicki Gårdh-Käld

17.9

4/2160 V 8 Puls konsult Hissar HB, Fjärås Quantum Farms Corp, USA

O

7 Sverkets Hustler

Mats C Nilsson

Jan Höglund

18.7

7/2140 V 10 Höglund Jan, Sjövik Höglund Jan, Sjövik

O

15 Piglet Pil

Iina Aho

Allan Åkerman

19.6g

7/2160 V 8 Åkerman Allan, Uddevalla Lundh Pierre, Eslöv

O

13 A Gogo Girl

Simon Helm

Madelene Karlsson

ug

5/2160 S 6 Karlsson Madelene, Svenljunga Menhammar Stuteri AB, Ekerö

d

2 Dadou

Wilma Karlsson

Ann-Christin Svarén

kubug

2/2140 V 8 Svarén Amanda, Nol Thunqvist Åsa & Sandberg Tommy B

Struken

8 Jatzie R.D.

Sofie Ericsson

Svend Dyhrberg - 8/2140 S 5 Stall Chipata KB, Båstad Stall Chipata KB, Båstad

Struken

9 Evan Williams Sisu

Admir Zukanovic

Malin Andersson - 1/2160 V 7 Andersson Malin, Västra Frölunda Sisyfos Breeders AB, Sigtuna