Spelkalendern
Åby
Första start 18:27
+3° 3ms
LOPP
1
18:27
2
18:51
3
19:15
4
19:39
5
20:02
6
20:30
7
20:52
8
21:15
9
21:40
10
22:02

3-åriga och äldre högst 60.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 041130 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 20.001 kr
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-(5.000)-(3.000) kr. Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

#HÄST/KUSKTRÄNAREFORMRADSPÅR/DISTREKORDSTARTSUMMASKORVAGNKÖNÅLDERFARMORÄGAREUPPFÖDARE

1

Carlos Gaagaa

Tommy Karlstedt

Tommy Karlstedt 2-k- - -  1/2140 -15.000 SvenskV4Googoo GaagaaLuna Face TomkarRacing AB (Karlstedt Tommy) Karlsson Kenth, Jönköping

2

Hard to Beat Lo

Maria Elfstrand

Peter Ekstein  -5-d-0-4 2/2140 1:21.4m14.700 SvenskV5Hard LivinInova Rols Ekstein Peter & Elfstrand Maria Olsson Linda M, Gullabo

3

Viking of Love

Hans Crebas

Hans Crebas 5-4-k- -  3/2140 1:17.9m12.000 SvenskV3From AboveVision of Love van der Wal Jan, Nederländerna van der Wal Jan, Nederländerna

4

Mr Shyguy

Hans Adler

Lis Torin d-0-4-7-5 1/2160 -44.800 SvenskH4Adrian ChipVicky Gold Torin Lis & Wengefelt Carl Johan Torin Lis & Wengefelt Carl Johan

5

Puer da Vincit

Carl Johan Jepson

Gerry Korman 2-3-2-k-  2/2160 -38.500 SvenskV4Walk the WalkBarbro Palema Korman Gerry, Alingsås Hansson Sara, Lysvik

6

C.S.Vendetta(AT)

Wilhelm Paal

Wilhelm Paal 2-d-4-3-  3/2160 1:17.3m55.364 SvenskH4VarennePink As Steinbrecher Michael, Österrike Steinbrecher Michael, Österrike

7

Xante Töll

Hannu Torvinen

Mika Haapakangas 6-3-0-2-7 4/2160 1:17.5m33.000 SvenskH3SolvatoPatience La Marc Denco HB, Kållered Carlsson Inge, Istorp

8

Here's Johnny Sox

Adrian Kolgjini

Lars I Nilsson 1-2-0-2-  5/2160 *1:17.1m52.774 SvenskV4Bold EagleOut of the Kitchen HB Bounty Hunter, Löddeköpinge Boholm Joakim, Holm Tom&Mitchell Craig

9

Obama Zon

Linda Sedström

Magnus Jernemyr 1-0-3-0-5 6/2160 -44.000 SvenskV3Executive CaviarBorninparadise Stall SEFREMA HB, Ludvika Ohlzon Torbjörn & Madelen

10

Classic Saar

Kaj Widell

Anders Berglund 5-3-0-2-3 7/2160 -57.500 SvenskH3Classic PhotoChakana E. Berglund Leif & Anders, Andersson Bo Berglund Anders, Bottnaryd

11

Priscilla L.N.

Peter Ingves

Linus Nilsson 2-2-0-0-7 8/2160 1:17.0l58.000 SvenskS5Andover AndoverQualifornia Korps Entreprenad AB, Vårgårda Nilsson Linus, Vårgårda

12

Dynamite on Time

Dwight Pieters

Mika Haapakangas 8-7-2-6-  9/2160 -32.000 SvenskH3SolvatoDynamite Cookie Denco HB, Kållered Axelson Annika, Veddige

13

Zanzibars Victoria

Anders Christiansson

Cecilia André 0-d-0-3-5 10/2160 1:17.4m31.900 SvenskS3Victor GioZanzibar Winner André Cecilia & Martin Joons Gunnar, Leksand
START ons 30 nov ANDELSSPEL

Välj spelbolag