Spelkalendern
Åmål
Första start 15:00
LOPP
1
15:00
2
15:22
3
15:45
4
16:06
5
16:27
6
16:48
7
17:08
8
17:27

Lala Svenssons Minneslopp
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga högst 20.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
1680 m. Tillägg 20 m vid vunna 7.501 kr
Pris: 20.000-10.000-7.500-6.000-5.000-4.000-1.500-1.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

12 Dotterud Stjerna(NO)

Odd Arne Sagholen

Odd Arne Sagholen

33.8

12/1680 S 8 Bergby Tone Karin, Norge Norsk Uppfödare

2

13 Juni Prinsen(NO)

Marcus Hultman

Jan Roar Mjölneröd

32.9

1/1700 H 4 Alfredsen Elise, Norge Norsk Uppfödare

3

4 Odins Granit

Morgan Ivarsson

Anders Persson

34.0

4/1680 V 6 Persson Anders, Ekshärad Persson Anders, Ekshärad

4

14 Lykkje Tuva(NO)

Ole Johan Östre

Ole Johan Östre

33.5g

2/1700 S 3 Mysen Christian & Hanestad Storm,Norge Svenhaug AS, Norge

5

1 Fjord Stina(NO)

Dagfinn Aarum

Frode Larsen

36.0

1/1680 S 3 Larsen Frode, Norge Solheim Ole Geir, Norge

6

11 Pålly Tulla(NO)

Göran Antonsen

Göran Antonsen

36.7g

11/1680 S 3 Fröshaug Finn, Norge Norsk Uppfödare

7

15 Alm Lyana

Stellan Lundqvist

Stellan Lundqvist

35.9

3/1700 S 6 Cederqvist Annica, Forshaga Alm Knut, Norge

8

9 Slotts Rigo

Mikael J Andersson

Per Högberg

37.1

9/1680 V 7 Stall RIGO HB, Koppom Larsson Kenneth & Sundberg Iselin

O

10 Stjern Elda

Tom Horpestad

Tom Horpestad

38.3

10/1680 S 5 Johansson Håkan, Gullspång Adolfsson Lena, Vintrosa

O

7 Tönnfaksen

Per Ludvig Nilsen

Mats Andersson

39.0

7/1680 V 4 Eriksson Morgan, Årjäng Brunlöf Olov, Holmsveden

O

3 Freja B.S.

Peter Ådefors

Mats Andersson

39.0

3/1680 S 5 Stall Freja B.S. HB, Brunskog Sandström Bente, Bergsjö

O

6 Sättrans Flicka

Kenneth Gorski

Kenneth Gorski

39.1g

6/1680 S 4 Gorski Simon, Lindesberg Berglund Rickard, Vintrosa

d

5 Lodins Luna(NO)

Jan Roar Mjölneröd

Jan Roar Mjölneröd

.g

5/1680 S 3 Lundestad Ole, Norge Norsk Uppfödare

d

8 Malena Tabac

Benny Christensen

Nicklas Fernström

.g

8/1680 S 7 Fernström Nicklas, Jonas & Jörgen Karlsson Gerth-Ove, Östervåla

d

2 Janica

Magnus Jakobsson

Bengt Malmquist

.g

2/1680 S 5 Malmqvist B, Y & A, Pettersson R Malmqvist Bengt & Yvonne