Spelkalendern
Åmål
Första start 13:45
LOPP
1
13:45
2
14:08
3
14:31
4
15:00
5
15:22
6
15:44
7
16:06
8
16:28
9
16:48
10
17:08

Banförhållande: Lätt bana

axima Traktorloppet - DubbelCupen, Försök 3 i Meeting 3 (Final Årjäng 13/7)
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga ston 50.001 - 350.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 060519 eller tidigare.
2080 m. Tillägg 20 m vid vunna 250.001 kr
Pris: 50.000-25.000-13.000-10.000-7.500-5.500-3.500-3.000 kr (8 prisplacerade). Lägst 1.500 kr till alla tävlande. Prispengar max total: 128.000 kr.

PLAC.HÄST/KUSKTRÄNARETIDSPÅR/DISTKÖNÅLDERÄGAREUPPFÖDARE

1

9 Skaane Tora(NO)

Åsbjörn Tengsareid

Gunn Tove S Buaas

28.6

5/2100S7 Buaas Gunn Tove S, Norge Skeie Bertil Ove, Norge

2

1 Moas Heja Mera

Dagfinn Aarum

Mats Pettersson

29.6

1/2080S8 Pettersson Mats & Anne-Li Pettersson Anne-Li,Sofia,Stefan&Robin

3

7 Östby Saga(NO)

Jan Roar Mjölneröd

Jan Roar Mjölneröd

28.8

3/2100S6 Aas Kai Arne, Norge Aas Kai Arne, Norge

4

13 Ei Lita H.M.(NO)

Sindre Skjölås

Maren Snopestad Jensen

28.9

9/2100S6 Jensen Maren Snopestad, Norge Norsk Uppfödare

5

4 Hvalstad Lill(NO)

Gunnar Austevoll

Johnny Nilsen

29.9

4/2080S5 Stall Carpenter Co, Norge Norsk Uppfödare

6

6 Haugs Dronninga(NO)

Glenn K Stenberg

Eivind Gravdal

29.0

2/2100S8 Gravdal Eivind, Norge Norsk Uppfödare

7

14 Rappterna(NO)

Magnus A Djuse

Jan Roar Mjölneröd

29.1g

10/2100S6 Stall Langt til mål Norsk Uppfödare

8

8 Lysjö Wilma

Kristina Larsson

Kristina Larsson

29.2

4/2100S11 Stall Lysjö KB, Rottneros Larsson Kristina, Rottneros

0

11 Dine Lotta

Frida Johansson

Gunnar Kylén

29.3

7/2100S8 Kylén Gunnar & A-C, Johansson F Eng Asbjörn, Norge

0

5 Snuppa H.B.(NO)

Carl Johan Jepson

Björn Hansen

29.3

1/2100S9 Hansen Björn, Norge Hansen Björn, Norge

0

2 Kringlers Roskva(NO)

Christina Kjenner

Jan Roar Mjölneröd

30.3g

2/2080S5 Bugge Veronika, Norge Norsk Uppfödare

0

15 Snotra A.K.

Petter Karlsson

Anna Björlin

29.5

11/2100S9 Björlin Anna, Kil Langerud Anders, Norge

0

3 Bessa A.C.

Björn Goop

Anna Nordlund

30.4g

3/2080S9 Nordlund Anna & Skoog Dennis Rosengren Carina & Anders

d

10 Drömsaga

Nicole T Edqvist

Petra Edqvist

14g

6/2100S12 Edqvist Petra, Sunnemo Holmgren High Speed Logistics AB

d

12 Björnemyr Klara(NO)

André Eklundh

Monica Mathiesen

15g

8/2100S8 Mathiesen Leif M & Monica, Norge Mathiesen Monica & Leif-Morten

Välj spelbolag