Spelkalendern
Årjäng
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:45
3
13:07
4
13:29
5
13:50
6
14:10
7
14:30
8
14:49

Svensk Travsports Kallblodsserie
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga högst 20.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
1640 m. Tillägg 20 m vid vunna 7.501 kr
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-5.000-1.500-1.500 (8 priser)

# HÄST/KUSK TRÄNARE FORMRAD SPÅR/DIST REKORD STARTSUMMA SKOR VAGN KÖN ÅLDER FAR MOR ÄGARE UPPFÖDARE

1

Janica

Magnus Jakobsson

Bengt Malmquist 0-5-0-k-k 1/1640 - 5.500 Svensk S 5 Järvsöviking Vonna Malmqvist B, Y & A, Pettersson R Malmqvist Bengt & Yvonne

2

Olav(NO)

Carl Johan Jepson

Ragnhild Benum 3-0- - -  2/1640 - 4.162 H 3 Moe Odin Haralds Linnea Stall AnBeRa, Norge Norsk Uppfödare

3

April Faxa(NO)

Vidar Hop

Monica Sönstegård 2-0- - -  3/1640 - 6.242 S 3 Smedheim Solan Valle Faxa Sönstegård Monica & Bergström G.,Norge Norsk Uppfödare

4

Zeb Ess

Björn Goop

Jan Arve Svendsen 7-7-8-k-k 4/1640 - 5.110 Svensk V 6 Järvsöviking Fabiona Ess Svendsen Jan Arve, Årjäng Svendsen Jan Arve, Årjäng

5

Tindra S.T.

Andre von Dabrowski

Andre von Dabrowski k-p- - -  5/1640 - 0 S 4 Frisli To Jo Tombo Anna Stall Tarrier HB, Sala Stall Tarrier HB, Sala

6

Vesle Tora(NO)

Göran Antonsen

Göran Antonsen  - - - -  6/1640 - 0 S 3 Horgen Tore Vesle Carmen Stall Vesle Tora, Norge Norsk Uppfödare

7

Olaf Frost(NO)

Jan Roar Mjölneröd

Jan Roar Mjölneröd d-0- - -  7/1640 - 500 Svensk H 3 Smedheim Solan Snöfnugg Mjölneröd Jörgen A.,Norge Norsk Uppfödare

8

Lykkje Tuva(NO)

Ole Johan Östre

Ole Johan Östre  - - - -  8/1640 - 0 S 3 Moe Odin Lykkje Oleanne Mysen Christian & Hanestad Storm,Norge Norsk Uppfödare

9

Haugestad Duft(NO)

Ove Bakkevold Reime

Tim Fiskerud 0-d-0- -  9/1640 - 0 V 4 Stiv Kuling Knatten's Ronja Fiskerud Tim & Narvestad K.,Norge Norsk Uppfödare

10

Sonora I.H.S.(NO)

Gunnar Kylén

Ture Olsson 0-4-k- -  10/1640 - 6.500 Svensk S 5 Horgen Tore Lailika Sande Inger Helene, Norge Sande Hans, Norge

11

Slotts Rigo

Mikael J Andersson

Per Högberg 0-k-p- -  11/1640 - 500 Svensk V 7 Qvadrigo Troll Riga Stall RIGO HB, Koppom Larsson Kenneth & Sundberg Iselin

12

Hurtig R.B.

Daniel Schützer

Marita Arvidsson k-k- - -  12/1640 - 0 V 5 Tekno Odin Lobelia R.B. Arvidsson Marita & Jordansson Kent Arvidsson Marita, Töcksfors

13

Juni Prinsen(NO)

Ole-Christian Kjenner

Jan Roar Mjölneröd 1-0- - -  1/1660 - 12.485 H 4 Horgen Tore Juni Rosa Alfredsen Elise, Norge Norsk Uppfödare

14

Brenne Rön(NO)

Sven Olav Weberg

Sven Olav Weberg 3-2-d-d-6 2/1660 - 15.606 H 4 Horgen Tore Brenne Stjerna Stall Gikk 5 På, Norge Norsk Uppfödare

15

Järvsöklackjessica

Dagfinn Aarum

Reidun Böhn 8-5-k-k-  3/1660 - 8.500 S 4 Järvsö Björn Klack Maya Böhn Reidun, Årjäng Olsson Jessica & Reiser Joakim
Krönika