Spelkalendern
Årjäng
Första start 17:45
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:38
5
20:00
6
20:22
7
20:44
8
21:05

3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 20.001 - 500.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 175.001 kr, 40 m vid 295.001 kr
Pris: 20.000-10.000-7.500-6.000-5.000-4.000-1.500-1.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

9 Björnemyr Dennis(NO)

Peter Ådefors

John Ö Jensen

26.8g

5/2160 H 7 Nielsen Per & Sivkaergaard Mathiesen Monica & Leif-Morten

2

10 Björn Bork(NO)

Cato Antonsen

Göran Antonsen

26.9

6/2160 H 4 Antonsen Thomas & Karoline, Norge Fjeldvik Lene & Antonsen Thomas

3

13 Mintor(NO)

Odd Arne Sagholen

Odd Arne Sagholen

26.5

1/2180 V 9 Visnes Terje, Norge Gulliksen Wera T & Versvik Arild

4

8 Egge Piril

Magnus Jakobsson

Magnus Jakobsson

27.3

4/2160 V 7 Stall Svintatösen HB, Långserud Skiaker Ola, Norge

5

11 Troll Tundra

Tom Horpestad

Nelly Jernberg

27.4

7/2160 S 6 Jernberg Nelly & Jernberg Katarina Homme Jan Gunnar, Norge

6

1 Nattbris

Per Ludvig Nilsen

Reidun Böhn

28.8g

1/2140 S 7 Böhn Reidun, Årjäng Granum Svein Knut, Norge

7

5 Blåstrupemoen(NO)

Kenneth Brenden

Leif Brenden

28.1

1/2160 H 11 Brenden Leif & Kjexrud Olaug, Norge Dahlshaug Ole & Gunhild

8

14 Moe Braga

Frida Johansson

Gunnar Kylén

27.4

2/2180 S 11 Kylén Gunnar & Ann-Charlotte Kylén Gunnar & Jonas

O

15 Rem Odin

Gunnar Austevoll
Rikard N Skoglund

Terje Remme

27.5g

3/2180 V 10 Remme Terje & Wigdis Remme Wigdis & Terje, Norge

O

12 Tjomsensin

Carl Johan Jepson

Therese Andersson

28.4

8/2160 V 5 Andersson Therese & Ekström Erik Erga Marit, Norge

O

7 Stilig Karl

Dagfinn Aarum

Terese Carlsson

28.6

3/2160 V 6 Carlsson Terese & Rita Carlsson Terese & Rita, Ström Arne

O

4 Västerängs Aragon

Marcus Hultman

Mats Andersson

31.6g

4/2140 V 8 KB Aragon, Årjäng Granum Svein Knut, Norge

d

3 Nettan Viking

Mikael J Andersson

Morgan Arvidsson

.g

3/2140 S 9 Arvidsson Morgan & Mona Arvidsson Mona, Ed

d

6 Öygard Pål

Chris Trotter

Emma Rattfält

.g

2/2160 V 6 Rattfält Emma, Kil Moldal Olaf, Norge

Struken

2 Tangen Ternar(NO)

André Eklundh

Jan Roar Mjölneröd

.

2/2140 H 4 Nilsen Jörn Gunnar, Norge Nilsen Jörn Gunnar, Norge