Spelkalendern
Årjäng
Första start 13:45
+14° 6ms
LOPP
1
13:45
2
14:08
3
14:31
4
15:00
5
15:22
6
15:44
7
16:06
8
16:28
9
16:48
10
17:08
11
17:25

Haunter Vännäs Friluftsbyxa
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga högst 20.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 7.501 kr
Pris: 20.000-10.000-7.500-6.000-5.000-4.000-1.500-1.000 (8 priser)

# HÄST/KUSK TRÄNARE FORMRAD SPÅR/DIST REKORD STARTSUMMA SKOR VAGN KÖN ÅLDER FAR MOR ÄGARE UPPFÖDARE

1

Jahnson(NO)

Mikael J Andersson

Petter Glittum k-0- - -  1/2140 - 0 H 3 Åsajerven Maud Kreken Torfinn, Norge Schou Jahn, Norge

2

Sogns Basse(NO)

Jan Roar Mjölneröd

Jan Roar Mjölneröd d-3-0- -  2/2140 - 3.641 H 4 Joker Elden Landås Becca Haug Torill Sogn & Hans P.,Norge Norsk Uppfödare

3

Furderud Faksa(NO)

Björn Humborstad

Björn Humborstad 0-0- - -  3/2140 - 500 Svensk S 4 Norheim Faksen Eng Mari Humborstad Björn, Norge Norsk Uppfödare

4

Ersa Frej

Linda Artursson

Camilla Algotsson  -d-k-k-p 4/2140 - 500 Svensk V 5 Björs Frej Ersa Lina Algotsson Rolf & Camilla Algotsson Camilla, Lima

5

Sättrans Maja

Morgan Ivarsson

Gun Pettersson  -k-p- -  5/2140 - 0 Svensk S 7 Sleipner Tor Linde Ricka Pettersson Gun, Karlskoga Berglund Rickard, Vintrosa

6

Freja B.S.

Peter Ådefors

Mats Andersson  -5-0-0-0 6/2140 1:36.8m 5.700 Svensk S 5 Björs Frej Opp Dolly Stall Freja B.S. HB, Brunskog Sandström Bente, Bergsjö

7

Birk Lila(NO)

Ole Johan Östre

Merete Viksås d-0-0-0-  7/2140 - 0 S 4 Smedheim Solan Gomnes Dona Viksås Merete, Norge Norsk Uppfödare

8

Tverdals Odin(NO)

Odd Arne Sagholen

Odd Arne Sagholen  -2-0-0-  1/2160 - 10.500 H 3 Bork Odin Hongslo Frökna Sagholen Revhaug Grete, Norge Norsk Uppfödare

9

Elite Odin(NO)

Cato Antonsen

Göran Antonsen 1-0- - -  2/2160 - 10.404 V 5 Tekno Odin Lovisa Amundsen Majken & Bruvold T.,Norge Norsk Uppfödare

10

Stjern Elda

Tom Horpestad

Tom Horpestad 6-8-5-0-5 3/2160 1:36.2m 14.900 Svensk S 5 Stjerne Faks Eggen Elda Johansson Håkan, Gullspång Adolfsson Lena, Vintrosa

11

Kalkbrenner Pål

Peter Grundmann

Peter Grundmann 4-5-7-k-p 4/2160 - 17.300 Svensk V 3 Fakse Elsemor Peter Grundmann AB, Vårgårda Eriksson Kurt O & Peter Grundmann AB

12

Slotts Rigo

Per Anders Thuresson

Per Högberg 3-7-7-8-0 5/2160 1:36.6m 9.581 Svensk V 7 Qvadrigo Troll Riga Stall RIGO HB, Koppom Larsson Kenneth & Sundberg Iselin

13

Spang Turbo(NO)

Ole-Christian Kjenner

Linn Beate Strand 5-0-0-0-0 6/2160 - 15.606 V 3 Bork Odin Marigull Strand Linn Beate & Vidar, Norge Norsk Uppfödare

14

Almas Zafir

Per Ludvig Nilsen

Theres Augustsson 2-5-6-k-k 7/2160 - 14.000 Svensk V 5 Krageboen Jonita Augustsson Theres & Kaj Augustsson Theres, Arvika
START sön 4 okt
Krönika