Spelkalendern
Årjäng
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46

3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 2.001 - 150.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
1640 m. Tillägg 20 m vid vunna 80.001 kr
Pris: 20.000-10.000-7.500-6.000-5.000-4.000-1.500-1.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

2 Faxen af Sola(NO)

Cato Antonsen

Cato Antonsen

29.7

2/1640 H 5 Antonsen Cato, Norge Norsk Uppfödare

2

10 Elsås Ravn

Chris Trotter

Emma Rattfält

28.9

7/1660 V 5 Rattfält Emma, Kil Köhne Jan Roar, Norge

3

8 Melvinna

Tom Horpestad

Kristina Marttala

29.6

5/1660 S 7 Marttala Kristina & Kotilainen Hannu Marttala Kristina & Kotilainen Hannu

4

11 Fina Miniman

Emil Sillén

Maija Rajala

29.8

8/1660 V 9 Rajala Maija, Värmlands Nysäter Rajala Maija, Värmlands Nysäter

5

9 Lysjö Wilma

Kristina Larsson

Kristina Larsson

30.1g

6/1660 S 7 Stall Lysjö KB, Rottneros Larsson Kristina, Rottneros

6

7 Hammars Önska

Caroline Mattsson

Sandra Edvardsson

30.1

4/1660 S 11 Nordmarkens Travsällskap, Årjäng Nygren Jürgen & Ulla-Britt

7

13 Marelda

Carl Johan Jepson

Olov Brunlöf

30.7

10/1660 S 7 Brunlöf O, Birberg M & Wiklund W Öberg Marianne & Andersson Jan

8

4 Slotts Rigel

Jarle Andre Smedtorp

Therese Sinding

31.9g

1/1660 V 4 Sinding Therese, Koppom Söderström Anne, Vårgårda

d

1 Tinsokka

Gunnar Kylén

Maria Rickardsson

.g

1/1640 S 8 Rickardsson Erica & Lars-Olov Lökken Odd, Norge

d

6 Edbjörn

Justine Dypedal

Justine Dypedal

.g

3/1660 V 8 Dypedal Justine & Solfrid Wall Åke A & Mona

d

12 Väskinge Anna

Kristian Lindberg

Alexander Björnestad

.g

9/1660 S 7 Stall Ängsgården Väskinge Stallet Alltjänst HB, Sala

Struken

3 Svanskog Tösen

Per Ludvig Nilsen

Mats Andersson

.

3/1640 S 5 Ranum Thor Einar, Svanskog Ranum Thor Einar, Svanskog

Struken

5 Moas Lella Scott

Dagfinn Aarum

Mats Pettersson

.

2/1660 S 8 Pettersson Mats, Säffle Pettersson Anne-Li,Sofia,Stefan&Robin