Spelkalendern
Årjäng
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46

P21-lopp
3-åriga och äldre högst 390.000 kr med högst 300 poäng. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 130.001 kr
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

1 Whitelighttrotter

Mikael J Andersson

Kjell Magnusson

16.9

1/2140 S 4 Magnusson Kjell & Löfving Cajsa Magnusson Kjell, Ånimskog

2

9 Veritas Grif

Carl Johan Jepson

André Bood

16.8

4/2160 S 6 Stall Avanti Force HB, Karlstad Allevamento il Grifone SRL, Italien

3

11 Cotton Club

Nathalie Blom

Kjell Magnusson

16.8

6/2160 V 8 Magnusson Kjell & Löfving Cajsa Travtränare Mats Gustafsson AB, Habo

4

5 Listas Snövit

Marcus Hultman

Maritha Hansson

17.6

5/2140 S 5 Hansson Maritha, Karlstad Listaskogens Stuteri AB, Uddevalla

5

7 Ulf Eme

Dagfinn Aarum

Maria Edshammar

17.2

2/2160 V 9 Princeps AB & Melin Ulf Edshammar Maria, Sollebrunn

6

8 Octavius Harvester

Paw Mahony

Gin Svensson-Disanto

17.2g

3/2160 V 9 Stall Harvester Svensson-Disanto Gin, Åmotfors

7

10 Mr Babalo

Stig-Christer Westrum

Per Henriksen

17.4

5/2160 V 6 Böhn Reidun, Årjäng Dybdahl Leif, Norge

8

2 Cheva Gertorp

Sara Andersson

Tomas S Andersson

18.3

2/2140 V 5 Andersson Tomas & Esberg Maria Esberg Maria & Andersson Tomas S

O

13 Hangre

Peter Strömberg

Sören E P Persson

17.9

8/2160 V 9 Persson Sören E P, Årjäng Budin Anders, Hemse

O

12 Kick Off T.J.

Gunnar Kylén

Paula Kästel

18.1

7/2160 S 8 Stall Candino HB, Vålberg Jonsson Tomas, Nossebro

O

6 Straight Flush

Torbjörn Simberg

Torbjörn Simberg

19.3

1/2160 H 5 Simberg Torbjörn, Larv Falk Göran & Takter Christina E

d

4 Karen Victory

Ole Johan Östre

Tony Magnusson

.g

4/2140 S 6 Magnusson Tony & Kjell Travtränare Mats Gustafsson AB, Habo

d

3 Sincerus

Thomas Martinsson

Björn Edvardsson

.g

3/2140 V 6 Edvardsson, Stall i Bön AB & Nordblom Eskeland Bjödne, Norge

Struken

14 Outlaw Pete

Kristian Lindberg

Ari Oinonen

.

9/2160 V 8 Oinonen Ari, Götene Hedblom Sebastian, Bååth R, Legl H & E

Struken

15 Marvelous Fam

Tom Horpestad

Jörgen Pettersson

.

10/2160 H 10 Pettersson Jörgen, Årjäng Pettersson Nina, Finland