Spelkalendern
Årjäng
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46

P21-lopp
3-åriga och äldre högst 710.000 kr med högst 300 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030407 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 245.001 kr
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

11 Great Winner

Magnus Jakobsson

Magnus Jakobsson

15.2

1/2160 V 6 Ulvsby Handel AB, m fl Ulvsby Handel AB, Karlstad

2

1 Free Fall Web

Kristian Lindberg

Sonja Fagerholm

16.1

1/2140 V 8 Firma Stall Fritt Fall Karlstad West Breeding Oy, Finland

3

5 Towbar

Ole Johan Östre

Sofie Karlsson

16.1

5/2140 V 6 Karlsson Sofie & Widing Lennart Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

4

13 Bravivivicimo

Tom Horpestad

Jörgen Pettersson

15.5

3/2160 S 8 Pettersson Jörgen, Årjäng Pettersson Jörgen, Årjäng

5

8 Anotherdewey

Glenn H Persson

Glenn H Persson

16.3

8/2140 V 9 Persson Glenn H &Stable Gabrielsson HB Julinus AB & PTI Förvaltning AB

6

2 Livi Opal H.M.

Paw Mahony

Paw Mahony

16.3

2/2140 S 5 Stall Mahony AB, m fl (Mahony Paw) Lisa och Victor AB, Nacka Strand

7

7 Bara Joe

Jan Silvén

Sune Johannesson

16.4g

7/2140 V 7 Johannesson Marie-Louise, Årjäng Johannesson Marie-Louise, Årjäng

8

14 Benzema

Morgan Ivarsson

Roger Persson

15.7

4/2160 V 7 Stall Persson HB, Årjäng Stall Persson HB, Årjäng

O

6 Body Contact

Stig-Christer Westrum

Per Henriksen

16.6

6/2140 S 5 Westrum Stig-Christer, Uddevalla Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

O

10 Likeitalot

Per Nilsson

Per C Johansson

16.6

10/2140 S 6 Johansson Per C & Eklo M & E Johansson Per C, Kristinehamn

O

15 Sukpoint C.C.

Mikael J Andersson

Christer Eriksson

17.1

5/2160 V 10 Eriksson Christer & C & M, Larsson S Eriksson Carina & Christer

O

3 Farfar Lixarve

Bengt-Erik Daggert

Urban Daggert

18.2

3/2140 V 7 Daggert Urban, Karlstad Gotländskt Lantliv HB (Wiman Johan)

O

9 Hangre

Peter Strömberg

Sören E P Persson

18.2

9/2140 V 10 Persson Sören E P, Årjäng Budin Anders, Hemse

O

4 Crazy Man Ås

Dagfinn Aarum

Leif Ljunggren

distg

4/2140 V 7 Ljunggren Leif & Gunnarsson Pehr-Olof Lorentzon Ann-Christin & Magnusson J-E

Struken

12 Carbureightr

Carl Johan Jepson

Nils L Norelius - 2/2160 V 9 Stall Norelius HB, Säffle Le Touessrok HB, Stockholm