Spelkalendern
Årjäng
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:25
4
19:50
5
20:11
6
20:32
7
20:53
8
21:13
9
21:32

3-åriga och äldre högst 15.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 040514 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 5.001 kr
Pris: 20.000-10.000-7.500-6.000-5.000-4.000-3.000-3.000 kr (8 priser). Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

3 Olympic Winner(NO)

Erlend Rennesvik

Kim Pedersen

17.0

3/2140 H 3 Thorrud Kjell Arnljot, Norge Norsk Uppfödare

2

7 Jessie

Per Ludvig Nilsen

Per Ludvig Nilsen

17.6

7/2140 S 4 Böhn Reidun, Årjäng Lyddekullen KB, Säffle

3

8 Pa Dibba

Paw Mahony

Emma Loqvist

17.8

8/2140 V 4 Loqvist E & G, Hoflin J, Björnlund H Grönberg Lars & Hallberg Cecilia

4

9 Global Cheerful

Magnus Jakobsson

Magnus Jakobsson

17.9

9/2140 S 4 Stall Let's Dance Global Farm AB, Nacka Strand

5

5 N.O.Bon(NO)

Nils Olav Holm

Nils Olav Holm

17.9

5/2140 H 4 Holm Nils Olav, Norge Norsk Uppfödare

6

13 Mo Farah Bob

Mikael J Andersson

Marianne Djurberg

17.3g

1/2160 V 5 Djurberg Bo, Sunne Stejdahl Robert, Mariannelund

7

6 Marsha

Morgan Ivarsson

Morgan Ivarsson

18.7

6/2140 S 4 Oltorp Bengt, Molkom Oltorp Bengt, Molkom

8

12 Niras Extravaganza

Kristian Lindberg

Annelie Bergqvist

18.9

12/2140 S 5 Bergqvist Annelie, Mellerud Ottosson Ramona & Nicklas

0

11 Maui

Nicklas Sundqwist

Nicklas Sundqwist

19.6

11/2140 V 4 Nima's Konsult AB, Karlstad Johansson Malin H & Sundqwist Nicklas

0

10 Rosehills Trump

Jan Silvén

Thomas Söderqvist

21.4

10/2140 V 3 Söderqvist Thomas & Dahlberg Anna Björnsen Elisabeth L, Åsensbruk

0

4 Vanna Lavec

Peter Ådefors

Ulrika Persson

23.2g

4/2140 S 9 Persson Ulrika, Glava AB Lavec, Vellinge

0

14 Loke Lovebite

Marcus Hultman

Conny H Andersson

23.3

2/2160 V 4 Stall Skogshyddan HB, Ransäter Stall Skogshyddan HB, Ransäter

0

1 Chandy R.D.

Carl Johan Jepson

Maria Törnqvist

24.5

1/2140 S 3 Stall Chipata KB, Båstad Stall Chipata KB, Båstad

0

2 Squeler

Andreas Andersson

Alva Johansson

distg

2/2140 V 6 Johansson Alva, Kristinehamn Larsson Johan, Kristinehamn