Spelkalendern
Årjäng
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:25
4
19:50
5
20:11
6
20:32
7
20:53
8
21:13
9
21:32

K150 - P21-lopp
3-åriga och äldre 30.001 - 285.000 kr med högst 300 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 040514 eller tidigare med högst 150 sulkylopp under 2021.
1640 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 kr (8 priser). Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

2 Caspar S.S.

Per-Olof Svantesson
Julia Nilsson

Per-Olof Svantesson

14.6a

2/1640 V 7 Stall Speed AB, Karlskoga Svantesson Per-Olof, Karlskoga

2

5 One to Win

Mikael Å Linderoth

Mikael Å Linderoth

14.7a

5/1640 V 7 Sporra Sverige AB & Wipethom AB Windell Anders, Mölndal

3

4 Hector de Sajan

Jonas Bergdahl

Jonas Bergdahl

14.9a

4/1640 V 5 Jmb Travsport AB, Bollnäs Animal Trade Racing Team, Serbien

4

12 Beluga N.O.(NO)

Line Marie Andersen

Gjermund Gravdal

15.0a

12/1640 S 6 Stenshorne Merete & GravdalG, Norge Norsk Uppfödare

5

9 Free Fall Web

Jörgen S Wallin

Sonja Fagerholm

15.1a

9/1640 V 9 Firma Stall Fritt Fall Karlstad West Breeding Oy, Finland

6

10 Qrystal Roc

Juhani Partanen

Juhani Partanen

15.2a

10/1640 S 6 Johnsén Marie, Vänersborg Högtorps Gård AB, Stjärnhov

7

3 Jubel

Andreas Andersson

Lennart T Johansson

15.2a

3/1640 V 8 Johansson Lennart T, m fl Johansson Jan, Vara

8

6 Winning Mistress(NO)

Peter Ådefors

Tom Forkerud

15.2a

6/1640 S 8 Forkerud Tom, Norge Norsk Uppfödare

0

1 Ivan

Per Anders Thuresson

Olof Högberg

15.5ag

1/1640 V 10 Högberg Olof, Arvika Nylander Lena, Klässbol

0

11 Athletic Division

Henrik Daggert

Bengt-Erik Daggert

16.5a

11/1640 V 9 Firemountain HB, Vålberg Viken Erik, Norge

0

8 Dreamboy A.F.

Emma Gran

Emma Gran

16.6a

8/1640 V 8 Gran Emma, Kristinehamn Stall Anna Forssell AB, Skara

Struken

7 Höwings Unicorn

Jimmy Karlsson

Jimmy Karlsson
Tränare Okänd
- 7/1640 V 10 Hästeryr Gård AB, Ed Kleverbeck Otto & Marlies