Spelkalendern
Årjäng
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:25
4
19:50
5
20:11
6
20:32
7
20:53
8
21:13
9
21:32

Årjängstravet, Uttagningslopp (Final Årjäng 27 maj)
3-åriga och äldre 20.001 - 175.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 040514 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-5.000-3.000 kr (7 priser). Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

5 Victorious Bonanza(NO)

Erlend Rennesvik

Öivind Hennie

14.9a

5/2140 V 6 Hennie Öivind & Veum Merete, Norge Norsk Uppfödare

2

2 M.T.Reed

Linda Sedström

Magnus Jernemyr

15.0a

2/2140 V 4 Täljestad Lantbruk AB, Linghem Misty Trotting AB, Strängnäs

3

10 Livi Poldark

Marcus Hultman

Marianne Martinsson

15.0a

10/2140 V 5 Stall Patria KB, Karlstad Lisa och Victor AB, Nacka Strand

4

4 Vincenzo

Mikael J Andersson

Ann-Sofi Karlsson

15.2a

4/2140 V 5 Karlsson Ann-Sofi, Guldsmedshyttan Karlsson Ann-Sofi, Guldsmedshyttan

5

8 Listas Sirena

Olav Mikkelborg

Johan Danielsson

15.2a

8/2140 S 4 Danielsson Sune, Anders & Johan Listaskogens Stuteri AB, Uddevalla

6

7 Bold Request

Carl Johan Jepson

Maria Törnqvist

15.3ag

7/2140 H 4 Firma Stall Törnqvist Boholm Joakim, Holm Tom&Mitchell Craig

7

3 Mack Joe

Tom Horpestad

Tom Horpestad

15.3a

3/2140 V 5 Stall Mack Joe HB, Koppom Ruud Nilsen Roy Atle, Koppom

0

9 Viento

André Eklundh

André Eklundh

15.4a

9/2140 V 5 Olsson Ann-Christin &Gustavsson Holger Olsson Ann-Christin &Gustavsson Holger

0

6 Global Company

Christina Tilp

Christina Tilp

15.5a

6/2140 V 4 Jonas Ås AB, m fl Global Farm AB, Nacka Strand

0

12 Jinx'em

Peter Ådefors

Sara Karlsson

15.9a

12/2140 V 7 Karlsson Sara, Karlstad EM Stables HB, Sigtuna

0

1 Cherry Hills

Fredrik Berg

Kimmo Kyllönen

18.7a

1/2140 S 5 F:a Stall Prutten,HillsterAB&HanssonK Lindh Lars, Grillby

d

11 Seatbelt Sign

Magnus Jakobsson

Annete Zetterlund

uag

11/2140 V 5 Zetterlund Annete, Carlsson S & Holm M Stefan T.Z. Melander HB, Enköping