Spelkalendern
Årjäng
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:25
4
19:50
5
20:11
6
20:32
7
20:53
8
21:13
9
21:32

3-åriga och äldre 5.001 - 75.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 040514 eller tidigare.
2640 m. Tillägg 20 m vid vunna 28.001 kr
Pris: 20.000-10.000-7.500-6.000-5.000-4.000-(3.000)-(3.000) kr. Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

3 Triple Thobo

Elisa Svensson

Sonja Johansson-Stake

17.9

3/2640 V 5 Stake Tomas, Mariestad Stallfrid a Hof HB, Årsta

2

12 Global Brookerage

Magnus Jakobsson

Magnus Jakobsson

17.5

9/2660 V 5 Pettersson Hans, m fl Global Farm AB, Nacka Strand

3

11 Skywalker

Morgan Ivarsson

Morgan Ivarsson

17.7

8/2660 V 4 Holm Ulla & Danielsson Kenneth Holm Ulla & Danielsson Kenneth

4

6 Listas Champion

Carl Johan Jepson

Maria Törnqvist

17.8

3/2660 V 4 Global Glide AB & F:a Stall Törnqvist Listaskogens Stuteri AB, Uddevalla

5

13 Sudden Victory

André Eklundh

André Eklundh

17.9

10/2660 H 4 Karlsson Håkan, Växjö Karlsson Håkan, Växjö

6

1 Mockinjay

Peter Strömberg

Jenny Forsberg

18.5

1/2640 V 4 Firma Kemnor Invest Stall Struven HB, Årjäng

7

2 O.F.Paraguas

Juhani Partanen

Juhani Partanen

18.7

2/2640 V 5 Partanen Juhani & Englund Per Wesslén Carina, Tierp

8

5 Mantomantalk(NO)

Kenneth Brenden

Leif Brenden

18.2

2/2660 V 6 Brenden Oda Kristin K & Thomas, Norge Tal AB

0

4 Honey Dollar

Jonas Bergdahl

Carlos Söderström

18.4

1/2660 S 5 Jmb Travsport AB, Bollnäs Runhammar Marie, Hindås

0

7 Staro Oprah

Josefine Ivehag

Josefine Ivehag

18.5

4/2660 S 5 Ivehag Josefine, Tun Nilsson Staffan B, Ramkvilla

0

9 Singing Fling

Chris Trotter

Tony Parviainen

19.0

6/2660 V 6 Parviainen Tony & Argiroudaki Eleni Larsson Ingela, Årjäng

0

10 Fighter From Start(NO)

Ove Bakkevold Reime

Jenny Thygesen

20.2g

7/2660 H 4 Ruud Hanne-Marie, Norge Ruud Hanne-Marie, Norge

d

8 N.O.Boy(NO)

Nils Olav Holm

Nils Olav Holm

ug

5/2660 H 5 Holm Nils Olav, Norge Holm Nils Olav, Norge