Spelkalendern
Årjäng
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:25
4
19:50
5
20:11
6
20:32
7
20:53
8
21:13
9
21:32

3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 20.001 - 150.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 040514 eller tidigare.
1640 m. Tillägg 20 m vid vunna 80.001 kr
Pris: 20.000-10.000-7.500-6.000-5.000-4.000-(3.000)-(3.000) kr. Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

1 Svein Frost(NO)

Jan Roar Mjölneröd

Jan Roar Mjölneröd

27.9

1/1640 H 4 Mjölneröd Jan Roar, Norge Ellingsson Trond, Norge

2

2 Tekno Best(NO)

Olav Mikkelborg

Kai Johansen

28.1

2/1640 H 4 Stall Tekno Best, Norge Karlsson Tommy, Norge

3

8 Arja Oda(NO)

Liv Marie Hansen

Björn Steinseth

27.5

1/1660 S 8 Hansen Camilla & Hansen L M, Norge Fosshaug Per Erik, Norge

4

14 Snabba Beslut T.A.(NO)

Paw Mahony

Jan Ingar Bakkely

28.0

7/1660 S 5 Bakkely Thea & Jan Ingar, Norge Rakstad Marielle & Christopher

5

6 Jojo Dox

Magnus Jakobsson

Bjarne Rickardsson

29.0

6/1640 V 9 Rickardsson Bjarne, Munkfors Rickardsson Bjarne, Munkfors

6

13 Ersa Frej

Mikael J Andersson

Camilla Algotsson

28.5

6/1660 V 7 Algotsson Rolf & Camilla Algotsson Camilla, Lima

7

3 Supermusse

Peter Cederin

Annelie Kruse

29.9

3/1640 V 5 Stall Nybondgården Kruse Annelie, Hagfors

8

10 Spik Borken(NO)

Odd Arne Sagholen

Odd Arne Sagholen

29.1

3/1660 V 4 Dahlen Roger, Norge Jären Hingst AS, Norge

0

9 Alm Lyana

Julia Nilsson

Annica Cederqvist

29.4

2/1660 S 8 Cederqvist Annica, Forshaga Alm Knut, Norge

0

12 Anneros Edvard

Dagfinn Aarum

Gunnar Kylén

29.7

5/1660 V 7 Jansson Roland, Molkom Jansson Roland, Molkom

0

15 Fina Stjernelita

Emil Sillén

Maija Rajala

30.0g

8/1660 S 7 Rajala Maija, Värmlands Nysäter Rajala Maija, Värmlands Nysäter

0

11 Drömsaga

Nathalie Edqvist

Petra Edqvist

30.0

4/1660 S 10 Edqvist Petra, Sunnemo Holmgren High Speed Logistics AB

0

4 Balder Perla(NO)

Erlend Rennesvik

Björn Steinseth

31.2

4/1640 S 6 Bratlien Tom Rune & Olsen Richard Bratlien Tom Rune, Norge

0

5 Slotts Rigo

Per Anders Thuresson

Per Högberg

31.3g

5/1640 V 9 Stall RIGO HB, Koppom Larsson Kenneth&SundbergLarsson Iselin

0

7 Dorpa(NO)

Frida Johansson

Britt Malin Lintorp-Sönsterud

32.7g

7/1640 S 5 Sönsterud Lintorp Britt m.fl., Norge Vikheim Marianne & Lärum Egil