Spelkalendern
Årjäng
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:25
4
19:50
5
20:11
6
20:32
7
20:53
8
21:13
9
21:32

Årjängstravet, Uttagningslopp (Final Årjäng 27 maj)
3-åriga och äldre 175.001 - 550.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 040514 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-5.000-3.000 kr (7 priser). Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

4 Es Trenc(NO)

Olav Mikkelborg

Olav Mikkelborg

13.8ag

4/2140 H 6 Erik Finsbråten, Norge Juel Hasse, Danmark

2

11 Missing Tooma

Paw Mahony

Paw Mahony

14.2a

11/2140 V 6 Dala-Dala AB, Elvenes E & Åslund E Oxalis AB, Bromma

3

3 Charlock Wiking

Magnus Jakobsson

Magnus Jakobsson

14.3a

3/2140 V 8 Magnus Jakobsson AB, Edsvalla Charlock AB & Limerick Publishing AB

4

9 Fighter Simoni

Carl Johan Jepson

Maria Törnqvist

14.4a

9/2140 V 5 Stall Fighter HB, Onsala Simoni Peter, Polen

5

6 Key to Happen(NO)

André Eklundh

Per Oleg Midtfjeld

14.6a

6/2140 H 7 Stall Happy End, Norge Solberg Per Erik, Norge

6

2 Akela Play

Anders Svanstedt

Anders Svanstedt

14.7a

2/2140 V 6 Anders Svanstedt AB & Lbn Trav HB Allevamento Le Fontanette, Italien

7

5 Highland Sisu

Per Ludvig Nilsen

Per Ludvig Nilsen

14.7ag

5/2140 S 5 Jacobsen Odd A, Norge Sisyfos Breeders AB, Sigtuna

0

7 Benzema

Dagfinn Aarum

Roger Persson

15.1a

7/2140 V 8 Stall Persson HB, Årjäng Stall Persson HB, Årjäng

0

8 Heads Down

Stig-Christer Westrum

Stig-Christer Westrum

15.6a

8/2140 V 6 Westrum Stig-Christer, Uddevalla Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

d

1 Frick(NO)

Erlend Rennesvik

Gjermund Gravdal

10ag

1/2140 V 8 Stenshorne Merete & Gravdal G, Norge Stenshorne Merete & Gravdal Gjermund

Struken

10 Gandalf Jaam

Jonas Moberg

Jonas Moberg - 10/2140 V 6 Moberg Jonas, m fl Moberg Jonas, m fl

Struken

12 Upcoming Artist

Roger Anderberg

Roger Anderberg - 12/2140 V 8 Anderberg Roger & Kling Anderberg Gun Int. Hacienda Oy & Saarijärvi Juha