Spelkalendern
Axevalla
Första start 18:25
LOPP
1
18:25
2
18:48
3
19:10
4
19:35
5
19:57
6
20:19
7
20:41
8
21:03
9
21:22

Breddlopp - Maidenlopp - P21-lopp
3-åriga och äldre högst 20.000 kr med högst 500 poäng som ej segrat. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner med högst 150 sulkylopp under 2019.
2140 m. Autostart.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

2 Maniacio

Fredrik Berg

Hans Frisell

17.1a

2/2140 V 5 Frisell Hans, Vänersnäs Lindborg Per, Karlstad

2

1 Queen av York

Andreas Andersson

Rolf Johansson

17.2a

1/2140 S 4 Rehn Kenneth, Skövde Stall Små Kusar HB, Sundbyberg

3

10 Lucy Tilia

Petter Engblom

Raoul Engblom

17.2a

10/2140 S 4 Brännered Gård AB, Ulricehamn Brännered Gård AB, Ulricehamn

4

4 Vikens Trader

William Ekberg

Mikael Fellbrandt

18.1a

4/2140 V 4 Firma M F P Trading, Axvall Fellbrandt Mikael, Axvall

5

7 Mölebos William

Niclas Fischer

Niclas Fischer

18.3a

7/2140 H 4 Fischer Niclas & Ilona Fischer Niclas & Ilona, Kristersson S

6

9 Vallon

Per Henriksen

Per Henriksen

18.5a

9/2140 V 4 Ö. Westrum Stig-Christer, Uddevalla Nilsson Olle & Wall Bengt

7

6 Enayla Pride

Carlos Söderström

Carlos Söderström

19.9a

6/2140 S 6 Johansson Silje, Lindome Sageland Linda, Falkenberg

8

3 Vicky de Castella

Nathalie Sandberg

Nathalie Sandberg

20.3a

3/2140 S 4 Sandberg Nathalie & Andersson Oskar Forsmoo M & B, Wessman K, Svanå Å

O

12 Veam's Masquerade

Hans Crebas

Lars Holmberg

20.6a

12/2140 S 7 Holmberg Lars & Falk Lizette Sandström Michael & Nilsson Anita

O

11 Xipe Totec Karsk

Wilma Dannemalm

Erica Söderberg

21.0a

11/2140 V 10 Kvinnerstaskolan, Örebro Johansson Sylve, Nykvarn

O

8 Olga Lock

Niclas Stenquist

Mikael Wallgren

21.9ag

8/2140 S 4 Stall Safety Lock HB, m fl Stall Safety Lock HB, Lidköping

O

5 Quickrelease

Emil Engvall

Claes Opander

.ag

5/2140 S 7 Opander C, S, M & R, Alexandersson O Opander Claes & S, Ottosson P & L