Spelkalendern
Axevalla
Första start 13:45
LOPP
1
13:45
2
14:08
3
14:31
4
15:00
5
15:22
6
15:44
7
16:06
8
16:28
9
16:48
10
17:08

Banförhållande: Lätt bana

3-åriga och äldre högst 65.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 26.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-1.500-1.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

1 Arevs Indeed

Ole Johan Östre

Ulf Högberg

16.8

1/2140 S 4 Högberg Dahlbeck Helena & Högberg Ulf Högberg Dahlbeck Helena & Högberg Ulf

2

11 Charming

Christian Cracchiolo

Fredrik Steffensen

16.2

6/2160 V 4 Steffensen Fredrik, Svenshögen Gustavsson Holger, Hakenäset

3

12 Zone Z.

Mikko Aho

Mikko Aho

16.3

7/2160 V 4 Andersson Sven-Eric, Kållered Andersson Roger Z, Fotskäl

4

2 Gina Lollobrigida

Carl Johan Jepson

Ulf Stenströmer

17.3

2/2140 S 3 Lemitek AB, Aneby Lemitek AB, Aneby

5

14 Mama's Happy Boy

Kim Eriksson

Bo Hellkvist

17.1

9/2160 V 4 Bro Söndergaard Anette, Skara Bro Söndergaard Anette, Skara

6

4 The D.Red

Mikaela Rydberg

Per Uddin

17.9g

4/2140 V 6 Rydberg Mikaela, Skara Redén Trotting AB, Hedlund & Karlsson

7

7 Sweet Carola

Fredrik Berg

Elisabeth Sandin

17.2

2/2160 S 4 Kristersson Per-Ove, m fl Håkansson Bertil, Nossebro

8

10 Roger Z.

Henriette Larsen

Cecilia Aichhorn

17.4g

5/2160 V 4 Aichhorn Cecilia, Hyssna Andersson Roger Z, Fotskäl

O

8 Malawika Maid

André Eklundh

André Eklundh

18.0

3/2160 S 4 Hemi Trotting HB, m fl Möller Emma & Andersson Torbjörn

O

13 Ceasarion Marcesi

Rickard Svanstedt

Cecilia André

18.8

8/2160 V 5 André Cecilia & Martin,Johansson Berit André Cecilia & Martin

O

3 Blue Flamer

Jorma Kontio

Thomas Dalborg

19.8

3/2140 V 4 Ahl Leif, m fl Thiam Aaltonen Anne-Sophie & Klaeson W

O

15 Antonio Symphonic

Stefan Persson

Christer Ryman

19.3

10/2160 V 5 Johansen Torunn & Henemyr Hans Johansson Erik, Floby

O

6 Al's Great Gunner

Thomas Dalborg

Thomas Dalborg

20.1g

1/2160 V 4 Lasual Stable KB &BJ Bokföringsbyrå AB Lasual Stable KB, Bohus

d

9 Kantens Cash

Robert Bergh
Ulf Eriksson

Robert Bergh

.g

4/2160 V 6 Blom Tomas, m fl Blom Tomas, m fl

d

5 John Dee

Mikael J Andersson

Morgan Wilhelmsson

.g

5/2140 V 4 Stall Skaven HB & Stall John Dee HB Johansson Bengt,Jannesson & Wilhelmson