Spelkalendern
Axevalla
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:38
5
20:00
6
20:22
7
20:44
8
21:05
9
21:24

Banförhållande: Lätt bana

Breddlopp - P21-lopp
3-åriga och äldre högst 30.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner med högst 150 sulkylopp under 2019.
2140 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

8 Diggers Fromheaven

David Persson

David Persson

17.1a

8/2140 V 3 Stall Skaven HB, m fl Sandström Jerry, Vårgårda

2

12 Tessie Lock

Niclas Stenquist

Mikael Wallgren

17.5a

12/2140 S 4 Stall Safety Lock HB, Lidköping Stall Safety Lock HB, Lidköping

3

5 Lucy Tilia

Petter Engblom

Raoul Engblom

17.7ag

5/2140 S 4 Brännered Gård AB, Ulricehamn Brännered Gård AB, Ulricehamn

4

10 Uberty Face

Patrik Pettersson

Patrik Pettersson

17.7a

10/2140 S 4 Crown Kemp HB, Mariestad Kolgjini Lutfi & Svensson Anna

5

1 Önas Patricia

Hannah Matikainen

Thomas Dalborg

17.9a

1/2140 S 3 Stall Dalborg AB (Dalborg Thomas),m fl Jonsson Tomas, Nossebro

6

2 Oz Allegretto

Fredrik Claesson

Bengt-Göran Bengtsson

17.9a

2/2140 V 7 Firma Stall Allegretto Bengtsson Bengt-Göran & Segernäs I

7

6 Text Me Back

Fredrik Berg

Lars Bratell

18.0a

6/2140 V 5 Bratell Lars & Birgitta Bratell Lars & Birgitta

8

4 Raspberry S.W.

Michael Larsson

Roger Tedenrud

18.0a

4/2140 S 4 Tedenrud Roger & Ingela Höglund Jan-Eric & Lisbet

O

3 Mill Blues

Enya Gustafsson

Mikael Gustafsson

19.2a

3/2140 S 4 Gustafsson Mikael, Skövde Swärd Nils, Fagersanna

O

9 Prins Gunvald M.M.

Malin Leander

Malin Leander

19.4ag

9/2140 H 4 Leander Malin & Pettersson Martin Leander Malin & Pettersson Martin

O

11 Surr

Tony Magnusson

Bo Jansson

19.8ag

11/2140 V 5 Jansson Bo,Magnusson Tony & Björk Elin Persson Gunnar, Torestorp

O

7 Maggiesaari

Jens Laursen

Anders Berglund

.ag

7/2140 S 4 Berglund Leif & Anders, Wandel Gunnar Berglund Anders, Bottnaryd