Spelkalendern
Axevalla
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:40
5
20:01
6
20:22
7
20:43
8
21:02

Banförhållande: Lätt bana

P21-lopp - Spårtrappa
3-åriga och äldre 100.001 - 300.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 15.000-7.500-5.500-4.500-3.800-3.000-1.500-1.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

15 Notation

Nathalie Blom

Johan Jonsson

17.1a

15/2140 V 6 Jonsson Ryman Jenny & Ryman Inga-Lill Jonsson Ryman Jenny & Ryman Inga-Lill

2

14 Cool McQueen

Fredrik Claesson

Anders Svanstedt

17.1a

14/2140 V 5 Cool Trotting HB, Trollhättan Svendsen Lars, Danmark

3

6 Lastpossibility

Thomas Dalborg

Anders Svanstedt

17.2a

6/2140 V 8 Lindqvist Pia, Lundsbrunn Airasmaa Guy & Marie

4

12 Bravo Qira

Karl Aikio

Karl Aikio

17.4a

12/2140 S 6 F:a K Aikio Hovslagare & Rosengren S Liedman Kristina, Laholm

5

5 Back on Line

Fredrik Berg

Josefine Virdhage

17.5a

5/2140 V 8 Virdhage J & M-L, Börjesson A Team Widegren HB & Santo HB

6

10 Bosse Rich

Mikael J Andersson

Kimmo Kyllönen

17.6a

10/2140 V 6 Kyllönen Kimmo, m fl Lindh Lars & Söderström Christer

7

13 Scot Launcher

Johan Sedström

Johan Sedström

17.7a

13/2140 V 9 Launcher AB, Stockholm Launcher AB, Stockholm

8

1 Maisy

Victor Sundgren

Bo Samuelsson

17.9a

1/2140 S 4 Samuelsson Bo & Ann Britt Adler Hans, Nossebro

O

4 Cochise

Jörgen Melchior

Jörgen Melchior

18.0ag

4/2140 V 9 Melchior Racing Stable AB, Broddetorp Melchior Åsa, Broddetorp

O

7 Untouchable In

André Eklundh

Christina Tilp

18.0a

7/2140 V 7 Tilp Christina & Jonas Ås AB Menhammar Stuteri AB, Ekerö

O

3 Unbalanced

Niclas Stenquist

Rolf Johansson

18.1a

3/2140 S 7 Team 25 HB, Vimmerby (Johansson Rolf) Menhammar Stuteri AB, Ekerö

O

2 Eternal Space

Peter Ådefors

Björn Edvardsson

18.3a

2/2140 S 4 Edvardsson Björn & Nordblom Sten Eriksson Urban G, Vittinge

O

11 Sir Armani

Rickard Svanstedt

Kenneth Rehn

18.4a

11/2140 V 11 Rehn Kenneth, m fl Johansson Lennart, Lidköping

O

8 Jackman

Jan Henriksson

Jeanet Årman

18.9a

8/2140 V 7 Årman Jeanet, Kvänum Van Der Stuyft Walter, Belgien

d

9 d'Amore

Anders Källberg

Anders Källberg

.ag

9/2140 S 6 Firma Stall Anders Källberg Törnqvist Mats-Åke, Bruzaholm