Spelkalendern
Axevalla
Första start 18:30
-0° 3ms
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:40
5
20:01
6
20:22
7
20:43
8
21:02

P21-lopp - Spårtrappa
3-åriga och äldre 100.001 - 300.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 15.000-7.500-5.500-4.500-3.800-3.000-1.500-1.000 (8 priser)

# HÄST/KUSK TRÄNARE FORMRAD SPÅR/DIST REKORD STARTSUMMA SKOR VAGN KÖN ÅLDER FAR MOR ÄGARE UPPFÖDARE

1

Maisy

Victor Sundgren

Bo Samuelsson 0-5-0-4-7 1/2140 1:16.7m 108.500 Svensk S 4 Andover Andover Jaidee Samuelsson Bo & Ann Britt Adler Hans, Nossebro

2

Eternal Space

Peter Ådefors

Björn Edvardsson 8-3-0-5-  2/2140 1:17.7m 149.800 Svensk S 4 Super Photo Kosmos Sävaflickan Edvardsson Björn & Nordblom Sten Eriksson Urban G, Vittinge

3

Unbalanced

Niclas Stenquist

Rolf Johansson 2-6-0-d-6 3/2140 1:18.7l 153.200 Hybrid S 7 From Above Jimjam Team 25 HB, Vimmerby (Johansson Rolf) Menhammar Stuteri AB, Ekerö

4

Cochise

Jörgen Melchior

Jörgen Melchior 0-0-0- -  4/2140 1:16.2m 161.050 Hybrid V 9 Andover Andover Novoclima Melchior Racing Stable AB, Broddetorp Melchior Åsa, Broddetorp

5

Back on Line

Fredrik Berg

Josefine Virdhage d-4-8-4-7 5/2140 1:16.0m 163.593 Svensk V 8 Rite On Line Lugi Virdhage J & M-L, Börjesson A Team Widegren HB & Santo HB

6

Lastpossibility

Thomas Dalborg

Anders Svanstedt d-2-7-5-0 6/2140 1:17.5l 166.600 Svensk V 8 From Above Landoftherisingsun Lindqvist Pia, Lundsbrunn Airasmaa Guy & Marie

7

Untouchable In

André Eklundh

Christina Tilp 0-2-6- -  7/2140 1:15.6m 205.321 Svensk V 7 Zola Boko Invisible Face Tilp Christina & Jonas Ås AB Menhammar Stuteri AB, Ekerö

8

Jackman

Jan Henriksson

Jeanet Årman 0-6-0-0-  8/2140 1:16.5l 222.263 Svensk V 7 Pittman Stanse van Troje Årman Jeanet, Kvänum Van Der Stuyft Walter, Belgien

9

d'Amore

Anders Källberg

Anders Källberg 5-5-3-d-6 9/2140 1:17.2m 176.000 Svensk S 6 Symphonic Hanover Mi Amore Firma Stall Anders Källberg Törnqvist Mats-Åke, Bruzaholm

10

Bosse Rich

Mikael J Andersson

Kimmo Kyllönen 6-6-3-3-0 10/2140 1:15.8l 193.500 Hybrid V 6 Perhaps Love Athena Rich Kyllönen Kimmo, m fl Lindh Lars & Söderström Christer

11

Sir Armani

Rickard Svanstedt

Kenneth Rehn 0-8-0- -  11/2140 1:16.0l 222.150 Svensk V 11 Lindy Lane Tindra Briljant Rehn Kenneth, m fl Johansson Lennart, Lidköping

12

Bravo Qira

Karl Aikio

Karl Aikio 3-7-6-0-4 12/2140 1:17.1m 247.600 Hybrid S 6 Nu Pagadi Miss Pinewood F:a K Aikio Hovslagare & Rosengren S Liedman Kristina, Laholm

13

Scot Launcher

Johan Sedström

Johan Sedström d-3-7-d-d 13/2140 1:15.9m 247.300 Svensk V 9 Dad's Launcher Early Release Launcher AB, Stockholm Launcher AB, Stockholm

14

Cool McQueen

Fredrik Claesson

Anders Svanstedt 5-3-8-4-7 14/2140 1:15.4l 259.200 Svensk V 5 Weingartner Winning Appeal Cool Trotting HB, Trollhättan Svendsen Lars, Danmark

15

Notation

Nathalie Blom

Johan Jonsson d-0-0-5-0 15/2140 1:15.9l 276.166 Svensk V 6 S:t Göran Just a Note Jonsson Ryman Jenny & Ryman Inga-Lill Jonsson Ryman Jenny & Ryman Inga-Lill
START lör 28 nov