Spelkalendern
Axevalla
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:40
3
13:00
4
13:20
5
13:38

Banförhållande: Lätt bana

3-åriga och äldre högst 65.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 26.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-1.500-1.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

3 Kenzoki Boko(FI)

Jorma Kontio

Katja Melkko

19.4

3/2140 H 3 Tolonen Veli-Pekka, Finland Boko Stables Holland BV, Nederländerna

2

13 Chablis

Carl Johan Jepson

Eric Martinsson

18.7

4/2160 V 3 Duncarra AB, Götene Menhammar Stuteri AB, Ekerö

3

8 N.T.T.'s Rolex

Kim Eriksson

Admir Zukanovic

19.6

8/2140 H 3 Denco HB, Kållered Denco HB, Kållered

4

11 Onceinatime

Victor Rosleff

Thomas Dalborg

19.0

2/2160 S 4 Stall 4-Motion HB, Skara Pollestad Per-Rune & Larsen Ordin

5

6 Sahara Paige

Markus Niklasson

Åsa Svensson

19.9

6/2140 S 4 Svensson Åsa, Mariannelund Mäenpää Oskari, Finland

6

10 Tessie Lock

Jan Henriksson

Mikael Wallgren

19.4

1/2160 S 4 Stall Safety Lock HB, Lidköping Stall Safety Lock HB, Lidköping

7

2 Önas Patricia

Thomas Dalborg

Thomas Dalborg

20.2g

2/2140 S 3 Stall Dalborg AB (Dalborg Thomas),m fl Jonsson Tomas, Nossebro

8

15 Magic Sea

Kaj Widell

Henrik Södervall

19.7

6/2160 V 5 Stall Christina HB (Södervall H) Södervall Henrik & Jenny

O

12 StacksonStacksBore

Stefan Granlund

Stefan Granlund

20.0

3/2160 V 5 Johansson Ingela, Vara Borekull Ulf, Frillesås

O

1 Ovation

Mikael J Andersson

Cecilia André

20.8

1/2140 S 3 André Cecilia & Martin André Cecilia & Martin, Kjellin H-O

O

9 Lady Lakshmi

Janette Gustafsson

Tord Gustafsson

20.8

9/2140 S 4 Gustafsson Conny, Landvetter Rohdin Monica, Ekshärad

O

5 Malte Laday

André Eklundh

Fredrik Berg

21.1g

5/2140 V 4 Nilsson Göran & Emma Olsson Annelie & Fredriksson Roland

O

7 Evita Cash

Patrik Pettersson

Patrik Pettersson

21.2

7/2140 S 4 Olofsson Elisabeth, Tun Olofsson Elisabeth, Tun

O

14 Sweet Carola

Magnus Jakobsson

Elisabeth Sandin

20.6

5/2160 S 4 Kristersson Per-Ove, m fl Håkansson Bertil, Nossebro

d

4 Eenymeenyminymoe

Tim Nagel

Rolf Nagel

5g

4/2140 S 4 Nagel Kathrin, Gunnarskog Nagel Kathrin, Gunnarskog