Spelkalendern
Axevalla
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33
11
21:51

Banförhållande: Lätt bana

3-åriga och äldre 25.001 - 750.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 120.001 kr, 40 m vid 300.001 kr
Pris: 35.000-17.500-11.000-7.500-6.400-5.400-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

8 Listas Tinge Ling

Rikard N Skoglund

Ulf Stenströmer

16.0

5/2160 S 6 Lars Lindberg Försäljning KB,Mariestad Listaskogens Stuteri AB, Uddevalla

2

10 Quite E.Wood

André Eklundh

André Eklundh

15.3

2/2180 V 7 Jamenspringdå AB, Oxie Elektro Team Konsult i Vellinge AB

3

13 Milord

Carl Johan Jepson

Eric Martinsson

15.4

5/2180 V 8 Travtr Håkan Eriksson AB & St Växus AB Eriksson Ulla & Håkan, Stall Växus AB

4

7 Next Limit

Mikael J Andersson

Eric Martinsson

16.4

4/2160 V 7 Andersson Hans & Martinsson Eric Stall H o J HB, Årjäng

5

4 Svempa Laday

Thomas Dalborg

Thomas Dalborg

16.7

1/2160 V 6 Håvent Service AB, Nossebro Fredriksson Roland & Olsson Annelie

6

14 Mr Crazed

Anders Svanstedt

Anders Svanstedt

16.1

6/2180 V 10 Svanstedt Margareta, Herrljunga Olsson Anders & Margreth

7

6 Piglet Pil

Markus Linryd

Allan Åkerman

16.9

3/2160 V 8 Åkerman Allan, Uddevalla Lundh Pierre, Eslöv

8

3 One to Win

Mikael Å Linderoth

Mikael Å Linderoth

17.8

3/2140 V 6 Sporra Sverige AB & Wipethom AB Windell Anders, Mölndal

O

1 Harry Dynamit

Ulf Ohlsson

Mikael Fellbrandt

18.0

1/2140 V 6 Olsson Patrik, Uddevalla Olsson Patrik, Uddevalla

O

9 Nisse Sånna

Stefan Persson

Eric Martinsson

16.6g

1/2180 V 6 Carlsson Thomas & Sture Happy People Racing AB, Tranås

O

11 Dream in Matchtown

Henrik Johansson

Henrik Johansson

16.9g

3/2180 V 10 Johansson Henrik & Palm Joakim Stall Mårtenstorp HB, Huskvarna

O

15 Bouncing Ball O.O.

Kim Eriksson

Claes Opander

19.7

7/2180 V 10 Opander Claes & Susanne Opander Claes & S, Ottosson P & L

d

5 Fedex Cup

Fredrik Claesson

Charlotta Lindgren

6g

2/2160 V 9 Charlotta K Lindgren AB, Lidköping Eq Finans Täby AB

d

2 Milk and Sugar

Mimmi Elfstrand

Mimmi Elfstrand

13g

2/2140 S 5 Hama Entreprenad AB & Larsson Ingela Balazsi Stefan, Varberg

d

12 Lunatic Face

Jens Laursen

Katarina Aurell Laursen

14g

4/2180 V 13 Stall Monty Python Kolgjini Lutfi & Svensson Anna