Spelkalendern
Axevalla
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:42
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

Spårtrappa
3-åriga och äldre 125.001 - 600.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030313 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-5.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

11 Beethoven

Carl Johan Jepson

Maria Törnqvist

13.9a

11/2140 V 5 Petras HB, Göteborg Annemanna AB, Ekerö

2

7 Stepping Moneyboy

Stefan Persson

Eric Martinsson

13.9a

7/2140 V 6 Stall Stepping Stall Stepping HB, Skövde

3

4 Eye in the Sky

Jonathan Bardun

Claes Svensson

14.3a

4/2140 V 7 Ståhl Jennie, Lekeryd Hagström Birgitta & Victoria

4

14 Cayucos

Jan Henriksson

Jeanet Årman

14.6a

14/2140 V 6 Årman Jeanet & Riesbeck Rickard Andersson Mats, Kvänum

5

10 Bear a Perfection

Kevin Oscarsson

Jim Oscarsson

14.7a

10/2140 V 5 Oscarsson Kevin, Vislanda Alebäcks Stuteri AB, Lidköping

6

5 Drip Drop

Niclas Stenquist

Rigmor Jakobsson

15.0a

5/2140 S 7 Jakobsson Rigmor & Strandell Vet AB Hoffman Magnus, Solna

7

2 Crazy Man Ås

Jorma Kontio

Leif Ljunggren

15.1a

2/2140 V 7 Ljunggren Leif & Gunnarsson Pehr-Olof Lorentzon Ann-Christin & Magnusson J-E

8

13 Isn't it Ironic

Julia Almsgård
Jonathan Carre

Jannike Almsgård

15.7a

13/2140 V 11 Almsgård Jannike & Julia Connysson Malin, Staffan,Sofie & Cajsa

O

12 Temple of Dreams

Henrik Johansson

Henrik Johansson

16.4a

12/2140 V 9 Rodert Per, Huskvarna Diamond Creek Farm LLC, USA

d

9 Mellby Helios

Ville Karhulahti

Ville Karhulahti

10ag

9/2140 V 5 Fjellström Häst AB,m fl (Karhulahti V) Mellby Gård AB, Malmö

d

1 Betting King

Ulf Ohlsson

Micael Broberg

uag

1/2140 V 6 Broberg Ulf & Micael Alin Ingemar, Ljusdal

Struken

3 Charlie Brodde

Hans R Strömberg

Hans R Strömberg - 3/2140 V 6 Strömberg Hans R, Rättvik Brodda Stuteri AB, Skurup

Struken

6 Rutger B.L.

Mikael J Andersson

Ulrika Sörensen - 6/2140 V 6 Lykke Sörensen Ulrika, Kvänum Sjöberg Peter, Karlshamn

Struken

8 Golden Indra

Henna Halme

Malin Andersson - 8/2140 S 8 Christiansen Henrik B & Johansson I Johansson Ingemar, Dalstorp

Struken

15 Free to Party

Stefan Svensson

Stefan Svensson - 15/2140 V 7 Årnell Helena, Örebro Grunditz Magdalena & Staaf Bernt