Spelkalendern
Axevalla
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:38
5
20:00
6
20:22
7
20:44
8
21:05

Banförhållande: Lätt bana

3-åriga och äldre högst 65.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030923 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 26.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

1 I.D.Detecteur

André Eklundh

André Eklundh

16.5

1/2140 V 4 ID International Trotting AB, Vinninga ID International Trotting AB, Vinninga

2

9 Merge'em

Johan Svensson

Johan Svensson

16.5

9/2140 V 3 Olof Brodin (Chartering) AB,Sollentuna Em Stables AB, Sigtuna

3

13 Sweet Carola

Andreas Andersson
Rickard Svanstedt

Elisabeth Sandin

17.6

3/2160 S 5 Kristersson Per-Ove, m fl Håkansson Bertil, Nossebro

4

3 Notorious Zon

Thomas Dalborg

Thomas Dalborg

18.4

3/2140 H 3 Stall Dalborg AB (Dalborg Thomas) Ohlzon Torbjörn & Madelen

5

14 Malte Laday

Fredrik Berg

Fredrik Berg

17.9

4/2160 V 5 Nilsson Göran & Emma Olsson Annelie & Fredriksson Roland

6

7 Isenya

Fredrik Claesson

Mimmi Elfstrand

18.9

7/2140 S 5 Svensson Fredrik, Uppsala Svensson Fredrik, Uppsala

7

8 Terrain Display

Jesper Rydberg

Ulrika Sörensen

19.0

8/2140 V 4 Lykke Sörensen Ulrika, m fl Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

8

4 Nicky Hall

Niclas Stenquist

Ulf Bäckström

19.3

4/2140 S 4 Bäckström Ulf, m fl Bäckström Ulf, Lundsbrunn

O

5 Vikens Ipa

Stefan Persson

Mikael Fellbrandt

19.3

5/2140 V 3 Firma M F P Trading, Axvall Fellbrandt Mikael, Axvall

O

15 Leroy Sane

Mikael J Andersson

Mikael J Andersson

18.8g

5/2160 V 4 Stall Depends HB & Andersson Mikael J Andersson Mikael J, Forshaga

O

6 Murray Flow

Enya Gustafsson

Mikael Gustafsson

20.1

6/2140 V 4 Gustafsson Mikael, Skövde Gustafsson Mikael, Skövde

O

11 Cromwin

Jan Henriksson

Thomas Petersson

19.8g

1/2160 V 4 Cantstandya KB, Nossebro Öie Randi Helen, Norge

O

10 Lind Love

Carl Johan Jepson

Anders Svanstedt

u

10/2140 S 3 Tuomirinne Taisto, Tibro Larsson Catarina, Gullabo

d

2 Gizmo

Valentin Prevost

Gabriella Zaxin

13g

2/2140 V 4 Carlsson Fred, Hallsberg Carlsson Fred, Hallsberg

Struken

12 Jan W.Schermer

Hans Crebas

Hans Crebas - 2/2160 V 5 Hästskjuts i Nybro HB Hoetmer G.J., Nederländerna