Spelkalendern
Axevalla
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:38
5
20:00
6
20:22
7
20:44
8
21:05

Banförhållande: Lätt bana

Ladugårdsinredes Körsvensserie - K150-lopp
3-åriga och äldre 26.001 - 125.000 kr, körda av B- eller K- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030923 eller tidigare med högst 150 sulkylopp under 2020.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

8 Harry M.G.

Dwight Pieters

Ulf Stenströmer

16.8a

8/2140 V 4 Gustavsson Mathias, Falköping Gustavsson Mathias, Falköping

2

1 Sally Laday

Linda Shmsohn

Bo Hellkvist

17.1a

1/2140 S 3 Sally Laday HB & Hellkvist Bo Fredriksson Roland & Olsson Annelie

3

4 Princess Ellen

Julian Cordeau

Hans Crebas

17.4a

4/2140 S 4 Hallin Bengt, Timmele Hallin Bengt, Timmele

4

13 Ferdinand Eme

Hannah Matikainen

Jenny Vuorenmaa

17.5a

13/2140 V 5 Vuorenmaa Andreas & Jenny Edshammar Maria, Sollebrunn

5

14 Kill'em All

Andreas Andersson
Johan Svensson

Elisabeth Sandin

17.5a

14/2140 V 4 Sandin Elisabeth, Skara Gentleman Trotters HB & Sjöberg Joakim

6

11 Önas Patricia

Ferry Fridolfsson

Anders Ek

17.6a

11/2140 S 4 Ek Anders, Axvall Jonsson Tomas, Nossebro

7

6 M.T.Orlando

Linda Sedström

Magnus Jernemyr

17.7ag

6/2140 V 5 AC Maskin AB, Svärtinge Misty Trotting AB, Strängnäs

8

9 Grimfrost

Emma Magnusson

Birgitta Strandäng

17.8a

9/2140 H 3 Strandäng Birgitta, Larv Strandäng Birgitta, Larv

O

3 Kinas Turbo Viking

Emil Engvall

Pernilla Erlandsson

18.6a

3/2140 V 9 Erlandsson Pernilla, Kvänum Johansson Hans, Stora Levene

O

5 Stigamo Sleipner

Elisa Svensson

Bo Hellkvist

19.1a

5/2140 V 4 Frank Ljungberg Yvonne Frank Ljungberg Yvonne

O

7 Sahara

Jesper Rydberg

Jesper Rydberg

20.7a

7/2140 S 6 Rydberg Jesper, Axvall Wallin Anders E, Vårgårda

O

10 Ellami Pride

Rune Petersson

Rune Petersson

uag

10/2140 S 8 Petersson Emelie & Camilla Petersson Emelie & Camilla

d

2 Teton Specialhonor

Jonathan Bardun

Claes Svensson

uag

2/2140 H 4 Jkj Transport AB, Eskilstuna Teton Stables AB, Götene

Struken

12 Simson Saar

Jens Laursen

Anders Berglund - 12/2140 V 5 Stall Saar Berglund Anders, Bottnaryd