Spelkalendern
Axevalla
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:38
5
20:00
6
20:22
7
20:44
8
21:05

Banförhållande: Lätt bana

P21-lopp
3-åriga och äldre högst 540.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030923 eller tidigare.
1640 m. Tillägg 20 m vid vunna 180.001 kr
Pris: 15.000-7.500-5.500-4.500-3.800-3.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

12 Mellby Helios

Ville Karhulahti

Ville Karhulahti

14.4

4/1660 V 5 Fjellström Häst AB,m fl (Karhulahti V) Mellby Gård AB, Malmö

2

1 Merzan

Carl Johan Jepson

Per Henriksen

15.5

1/1640 S 5 Svart Janne & Johansson Mikael Wall Bengt & Birgitta

3

2 Digital Carpet

Emilia Leo

Malin Bergström

16.0

2/1640 S 4 Bergström Malin, m fl Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

4

9 Floyd Fortuna

Fredrik Berg

Fredrik Berg

15.3

1/1660 V 9 Berg F, Säfvendahl P, Landqvist O & C Schoonderwoerd-Strik Saskia M

5

11 Bear Amarante

Niclas Stenquist

Per Jonsson

15.3

3/1660 V 8 Jonsson Per & Johansson Ove Alebäcks Stuteri AB, Vinninga

6

3 Global Wildcat

Valentin Prevost

Gabriella Zaxin

16.7

3/1640 V 6 Hamrén Jörgen, Kumla Global Farm AB, Nacka Strand

7

4 Dalton C.S.

Fredrik Claesson

Catrin Jonsson

17.0

4/1640 V 8 Jonsson Catrin & Kristian Lundgren Caroline I, Nossebro

8

7 Warrego Flow

Enya Gustafsson

Mikael Gustafsson

17.2

7/1640 V 6 Gustafsson Mikael, Skövde Gustafsson Mikael, Skövde

O

15 Sir Armani

Andreas Andersson
Rickard Svanstedt

Kenneth Rehn

16.4

7/1660 V 12 Rehn Kenneth, m fl Johansson Lennart, Lidköping

O

8 Vångs Enok

Niclas Fischer

Ronny Andreasson

17.9

8/1640 V 10 Andreasson Ronny & Pärnilla Johansson Birgitta, Timmele

O

13 Quantum Blues

Anna Nordlund

Anna Nordlund

17.8

5/1660 V 10 Nordlund Anna, Hällefors Teton Stables AB, Götene

d

14 Drip Drop

Victor Rosleff

Rigmor Jakobsson

ug

6/1660 S 7 Jakobsson Rigmor & Strandell Vet AB Hoffman Magnus, Solna

Struken

5 Inspector Cool

Michael Nilsson

Michael Nilsson - 5/1640 V 11 Hansson Magnus & Andersson Madelén Ferreri Christian

Struken

6 Pirat Pia

Mikael J Andersson

Per-Åke Holm - 6/1640 S 9 Holm Maria & Per-Åke, Johansson Håkan Holm Maria & Per-Åke

Struken

10 Simb Rocker

Thomas Dalborg

Thomas Dalborg - 2/1660 V 6 Lindh Ulrik & Ylva Lindh Ulrik & Ylva