Spelkalendern
Axevalla
Första start 18:05
LOPP
1
18:05
2
18:30
3
18:53
4
19:15
5
19:38
6
20:00
7
20:22
8
20:44
9
21:05

Banförhållande: Lätt bana

Skaraborgsbygdens Ungdomsserie - U30 - Juniorchans
3-åriga och äldre högst 165.000 kr, körda av B- eller K- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 920101 till 061231.
2140 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(3.000)-(3.000) kr. Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

3 Princess Ellen

Victor Rosleff

Hans Crebas

16.1a

3/2140 S 5 Hallin Bengt, Ulricehamn Hallin Bengt, Ulricehamn

2

1 Theycallmesixten

Malte Handfast

André Eklundh

16.2a

1/2140 V 4 Stall André Eklundh AB, m fl Stall André Eklundh AB, m fl

3

7 Waitingashell

Alex Persson

Linda M Eriksson

16.3a

7/2140 V 6 Eriksson Linda M, Mölndal Strandäng Camilla, Vedum

4

5 Terrain Display

Markus Niklasson

Ulrika Sörensen

16.3a

5/2140 V 5 Lykke Sörensen Ulrika, m fl Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

5

8 Funky Style

Magnus A Djuse

Ronny Wiggfalk

16.3a

8/2140 V 7 Wiggfalk Ronny, Örby Lindqvist Anders, Frankrike

6

10 Harry M.G.

Jesper Rydberg

Jesper Rydberg

16.4a

10/2140 V 5 Gustavsson Mathias, Falköping Gustavsson Mathias, Falköping

7

9 Agnäs

Julian Cordeau

Evelina Månsson

16.5a

9/2140 S 9 Johansson Gerhard S & Lindgren Robert Lindgren Håkan & Robert

0

2 Mill Diza

Allani Svarts

Jörgen S Eriksson

16.6a

2/2140 S 4 Stall Ann-Louise K - Easy Swärd Nils, Fagersanna

0

6 The D.Red

Mikaela Rydberg

Mikaela Rydberg

16.7ag

6/2140 V 8 Rydberg Mikaela, Skara Redén Trotting AB, Hedlund & Karlsson

0

11 Explosivelove A.F

Emma Magnusson

Reijno Holmgren

16.7a

11/2140 V 4 Holmgren Reijno, Götene Stall Anna Forssell AB, Skara

0

12 Odd Squad

Victor S Sundgren

Ulrika Sörensen

16.7ag

12/2140 V 5 Lykke Sörensen Ulrika, m fl Martinez Equine & Butler Michael D

0

4 Staro Playmate

Saga Laursen

Ulf Stenströmer

17.0a

4/2140 S 4 Easy KB, Uppsala Nilsson Staffan B, Ramkvilla