Spelkalendern
Axevalla
Första start 18:05
LOPP
1
18:05
2
18:30
3
18:53
4
19:15
5
19:38
6
20:00
7
20:22
8
20:44
9
21:05

Banförhållande: Lätt bana

Skaraborgsbygdens Ungdomsserie - U30 - Juniorchans
3-åriga och äldre högst 225.000 kr, körda av B- eller K- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 920101 till 061231.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 90.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(3.000)-(3.000) kr. Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

13 Diggers Fromheaven

Victor Rosleff

David Persson

16.1

6/2160 V 5 Stall Skaven HB, m fl Sandström Jerry, Vårgårda

2

8 M.T.Orlando

Malte Handfast

Magnus Jernemyr

16.1

1/2160 V 6 AC Maskin AB, Svärtinge Misty Trotting AB, Strängnäs

3

10 Mr Kindic

Linda Shmsohn

Anders Svanstedt

16.3

3/2160 V 5 Shmsohn Linda, Vara Listaskogens Stuteri AB, Uddevalla

4

1 Anneli A.F.

Jesper Rydberg

Jesper Rydberg

17.1

1/2140 S 5 Rydberg Jesper, Axvall Stall Anna Forssell AB, Skara

5

14 Halakazam(FR)

Julian Cordeau

Evelina Månsson

16.4

7/2160 V 5 Martin Christian B, Frankrike Martin Christian B & Fourment Pascal

6

12 Moonlight Lini

Herman Sundbom

Ulla Wiklund-Turén

16.5

5/2160 V 10 Eklund Paula & Linda Bjärbom Linda, Norrköping

7

9 Atlanta Express

Anton Knutsson

Pär Hedberg

16.5

2/2160 V 4 Hedberg Pär, Kvänum Bethouart-Pettersen Dennis, Frankrike

8

11 Önas Patricia

Oskar Andersson

Anders Ek

16.8

4/2160 S 5 Ek Anders, Axvall Jonsson Tomas, Nossebro

0

2 Wingait Lars

Christian Cracchiolo

Erica Carlsson

17.6

2/2140 V 6 Carlsson Elias, Borås Stall Wingait HB, Limmared

0

4 Messi L.B.

Emma Magnusson

Lisa Fagerberg

17.7

4/2140 V 6 Fagerberg Lisa, Väring Björnholmen Linda & Ekberg Thomas

0

7 Livi Obsession

Saga Laursen

Anna Forssell

17.7

7/2140 S 6 Tiselius Joakim, Larsson Håkan& Mikael Lisa och Victor AB, Nacka Strand

0

6 Ester Eleonora

Alex Persson

Carina Balder

18.0

6/2140 S 10 Kulla Living AB, Bollebygd Johansson Catharina, Hindås

0

3 One too Me

David Grundmann

Valde Isberg

ug

3/2140 V 5 Isberg Valde, Fristad Larning Kent S, Örkelljunga

d

5 Capital T.Franklin

Markus Niklasson

Stefan Granlund

13g

5/2140 S 4 Firma Stall Uffe Capital Equine LLC, USA

Struken

15 Global Underwriter

Gustav Johansson

Sofie Ericsson - 8/2160 V 8 Slättåkra Trädgårdsanläggning AB, m fl Global Farm AB, Nacka Strand