Spelkalendern
Bergsåker
Första start 18:27
LOPP
1
18:27
2
18:51
3
19:15
4
19:39
5
20:02
6
20:30
7
20:52
8
21:15
9
21:40

Banförhållande: Lätt bana

Mittoljor - Långa Loppet - Fördel Ston
4-åriga och äldre svenska, norska och finska kallblodiga 225.001 - 1.500.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
3140 m. Tillägg 20 m för hingstar och valacker. 20 m vid vunna 400.001 kr, 40 m vid 650.001 kr, 60 m vid 1.000.001 kr
Pris: 100.000-50.000-25.000-13.500-8.500-(5.500)-(3.500) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

15 Bellfaks

Mats E Djuse

Jan-Olov Persson

24.8

1/3200 H 10 STALL KAJ HB, Mölndal Schou Jahn, Norge

2

11 Rappnor(NO)

Jorma Kontio

Ole Johan Östre

25.9

4/3180 H 7 Söyseth Lene, Norge Monseth Eidar, Norge

3

3 Norrbo Odin

Kenth Åkerlund

Stefan Eriksson

26.6g

1/3160 V 7 Eriksson Uppling C & Eriksson S Holmberg Roland, Delsbo

4

1 Buska Blyg

Robert Bergh

Robert Bergh

27.1

1/3140 H 4 R Bergh Travstall AB, m fl (Carlsson O Menhammar Stuteri AB, Ekerö

5

9 Torpa Olea

Hans Bergh

Lars Selin

26.0

2/3180 S 8 Selin Lars, Kramfors Andreassen Pål, Norge

6

13 Gomnes Hans T.(NO)

Jan Ove Olsen

Jan Ove Olsen

26.1g

6/3180 H 8 Aannerud Geir, Norge Gulbransen Björn, Norge

7

2 Tangens Lilja

Ingvar Nyberg

Lina Melin

27.3

2/3140 S 7 Melin Lina, m fl Lundgren Elisabeth & Sundin Marianne

O

10 Demex

Wiktor Kylin-Blom

Jan-Olov Persson

26.4

3/3180 H 7 Stall Storskogen Persson Per-Gunnar, Järvsö

O

14 Karlängs Linda

Kjell Svanstedt

Anders Nilsson

26.4

7/3180 S 11 Nilsson Anders & Högbom Tord Nilsson Anders, Matfors

O

5 Nordby Kuling

Olle Alsén

Olle Alsén

27.2

3/3160 V 7 Easy KB, Uppsala Sälid Bodil & Sverdrup Georg W

O

6 Lill Maria

Hans Brunlöf

Hans Brunlöf

.

4/3160 S 11 Brunlöf Hans, Vallsta Brunlöf Olov, Holmsveden

O

8 Karlängs Lill

Jessika Sidbäck

Anders Nilsson

.g

1/3180 S 10 Nilsson Anders, Matfors Nilsson Anders, Matfors

d

7 Valle Hugo(NO)

Örjan Kihlström

Öystein Tjomsland

.g

5/3160 V 5 Söberg Helge Gunnar, Norge Vallesether Nils Ö, Norge

d

4 Höstbo Elis

Ulf Eriksson

Tomas Pettersson

.g

2/3160 V 6 Larsson Tommy S & Olsen Oddvar Larsson Tommy S & Sandra

Struken

12 Hvalstad Odin(NO)

Jimmy Jonsson

Öystein Tjomsland

.

5/3180 V 9 Team JoB Racing AB, Västra Frölunda Laupsa Torstein, Norge