Spelkalendern
Bergsåker
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Banförhållande: Lätt bana

Svensk Travsports Kallblodsserie - Fördel Ston
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 15.001 - 150.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m för hingstar och valacker.
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-5.000-1.500-1.500 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

5 Röluvan

Ingvar Nyberg

Göran Nyberg

29.8

5/2140 S 6 Nyberg Göran & Eriksson Ingegerd Nyberg Göran & Eriksson Ingegerd

2

2 Alsaker Tyra(NO)

Arve Sjoner

Olav Aune

29.8

2/2140 S 5 Aune Olav & Stene Elin Johanne Norsk Uppfödare

3

10 Pilas Dunder

Peter Eriksson

Hans E Lindgren

29.0

2/2160 H 7 Lindgren Hans E & Maria Parneborg Peter & Svedberg Åsa

4

4 Vikinga Vilja

Oskar Kylin Blom

Oskar Kylin Blom

30.0

4/2140 S 5 Pettersson Eva, Stockholm Rassing Kristina & Rautio Roger

5

3 Valle Saga(NO)

Ulf Ohlsson

Öystein Tjomsland

30.0

3/2140 S 4 Team Tjomsland Racing Stable AB Vallesether Nils Ö, Norge

6

7 Sundbo Söjt

Robert Skoglund

Robert Skoglund

30.0

7/2140 S 4 Sundbo El AB, Söderhamn Sundbo El AB, Söderhamn

7

11 Napoleon

Magnus A Djuse

Arne Westman

29.2

3/2160 V 5 Karlsson Egon & Häggström Lucas Neregård Lennart, Nyhammar

8

14 Bara Blixten

Stefan Edin

Ann-Sofie Ivarsson

29.3

6/2160 V 4 Ivarsson Ann-Sofie & Rolf Ivarsson Ann-Sofie, Sollefteå

O

8 Månsaga

Emil Eriksson

Jennifer Eriksson

30.1

8/2140 S 6 Eriksson Jennifer, Peter & Elisabet Persson Jan-Olov, Hudiksvall

O

15 Konjaks Viking

Mats E Djuse

Caroline Holm

29.3

7/2160 V 5 Lönn, Ivarsson, Waara & Lönn Frank Olsson Ulrika & Elisabet

O

13 Lillans Maggen

Jonas Forsgren

Göran Magnusson

29.4g

5/2160 V 8 Forsgren Kajsa, Jonas & Oskar Forsgren Kajsa & Oskar

O

9 Wik Viking

Ulf Pettersson

Mikael Svingstedt

29.4

1/2160 V 8 Stall Buskan Wik Martin, Norge

O

12 Bonus Diamant

Jan Ove Olsen

Jan Ove Olsen

29.5

4/2160 V 4 Wt Stables AB & Lindqvist Service AB Söderström Anne, Vårgårda

d

1 Marelda

Kajsa Frick

Olov Brunlöf

.g

1/2140 S 7 Brunlöf O, Birberg M & Wiklund W Öberg Marianne & Andersson Jan

Struken

6 Vejmo Mys

Jimmy Jonsson

Öystein Tjomsland

.

6/2140 S 4 Berglund Jörgen, Offerdal Berglund Jörgen, Offerdal