Spelkalendern
Bergsåker
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:40
5
20:01
6
20:22
7
20:43
8
21:02
9
21:20

Banförhållande: Lätt bana

Breddlopp - Spårtrappa
3-åriga och äldre 50.001 - 175.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner med högst 150 sulkylopp under 2019.
2640 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

1 Selfie

Jimmy H Andersson

Therese Seldahl

17.3a

1/2640 S 6 Kågström Jonna, Sundsvall Jonsson A & Travtränare Jan Schön AB

2

2 Jeremiah

Mikael M Andersson

Emma Näslund

17.4a

2/2640 V 6 Näslund Emma & Edin Kristina Brixton Medical AB, (Redén Daniel)

3

6 Gun Runner

Ricky Eklund

Ricky Eklund

17.6a

6/2640 V 4 Ardbeg HB, Köpmanholmen Menhammar Stuteri AB, Ekerö

4

7 Cobbys Yourah

Jan Ove Olsen

Jan Ove Olsen

17.7ag

7/2640 V 4 Asta Invest AB &Knösta Mask.i Hudik AB W&W Communicate AB & Willes Renée

5

12 Adrianunow

Daniel Berglund

Daniel Berglund

17.9a

12/2640 V 5 Berglund Daniel,Mattsson S & Sjöberg G Bergh Robert, Hajom

6

3 Artful Dodger

Sofia Frilén

Carina M Sedin

18.0ag

3/2640 V 5 Sedin Carina M, Håkan, Lars & Agneta Menhammar Stuteri AB, Ekerö

7

5 Hottentoy

Markus Pihlström

Markus Pihlström

18.0a

5/2640 V 5 Op's entreprenad HB (Pihlström Markus) Tollbjer Jan, Hörby

8

4 Västerbo Flashback

Lena Fritz

Malin Plantin Sjöblom

18.1a

4/2640 S 8 Stall Debellator Västerbo Stuteri AB, Johansson M & A

O

15 Empir Brick

Ola Åsebö

Ola Åsebö

18.2a

15/2640 V 4 Bjärme Gård AB & Backlund Peter Bredberg Anders, Tystberga

O

9 Sectumsempra

Malin Viklund

Thomas Claesson

18.3a

9/2640 S 5 Wermelin Håkan, Ljustorp Claesson Thomas, Ljustorp

O

13 Priapos E.M.

Elin Wickman

Magnus Östman

18.3a

13/2640 V 10 Hägglund Emma & Östman Magnus Hägglund Emma & Östman Magnus

O

14 G.K.New Chance

Jessika Sidbäck

Anneli Öberg

18.3a

14/2640 S 5 Öberg Anders G, Indal Hillerlöv Björkman Gunilla, Västervik

O

8 Forces of Destiny

Joel Sjölund

Nicklas Rehnsbo

18.3a

8/2640 S 5 Svensson Therese, Hudiksvall Karlsson Tobias & Johanna

O

11 Scarlet Lin

Oskar Florhed

Ingrid Nyman

18.4ag

11/2640 V 6 Queen Stable HB, Kovland Nils Lindberg Invest AB, Bollstabruk

O

10 Mister Hill

Jill Ivarsson

Pär Ländin

18.4a

10/2640 V 6 Salomonsson Ellenor, Indal Heed Anita, Askim