Spelkalendern
Bergsåker
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46

Banförhållande: Något tung bana

Bergsåkers B-tränarserie - K75
3-åriga och äldre 75.001 - 350.000 kr i B-träning, körda av B- eller K- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner med högst 75 sulkylopp under 2019.
2640 m. Tillägg 20 m vid vunna 175.001 kr
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-(5.000)-(1.500) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

13 Just Celebration

Sandra V Eriksson

Sandra V Eriksson

19.1

5/2660 V 4 Äntligen Pågång HB, Umeå M J Företagen AB, Hudiksvall

2

7 Livi Nationality

Björn Persson

Björn Persson

20.1

7/2640 V 5 Persson Björn, Matfors Lisa och Victor AB, Nacka Strand

3

8 Carlos Chablis

Mikael M Andersson

Anneli Öberg

20.3

8/2640 S 6 Öberg Anders G & Helen Karlsson Kenth, Jönköping

4

2 Denco'sLucky Kilab

Marie Hafstad Eriksson

Marie Hafstad Eriksson

20.3

2/2640 S 6 Hafstad Eriksson Marie & Forsling M Denco HB, Kållered

5

11 Whitsun Eve

Magnus Kårvall

Erika Melin

20.0

3/2660 S 7 Kårvall Magnus & Stall Dansa In KB Forsberg Jenny, Sörberge

6

14 Basil Mearas

Jonas Edlund

Susan Wiklund

20.0

6/2660 V 9 Wiklund Susan & Claes Snogarps Gård AB, Ystad

7

9 Staro Jackson

Michelle Larsson

Ambjörn Lundberg

20.0

1/2660 V 8 Lundberg A, Jansson, Larsson & Hovrin Nilsson Staffan B, Ramkvilla

O

5 Artful Dodger

Anna-Lena Forsberg

Carina M Sedin

20.7

5/2640 V 5 Sedin Carina M, Håkan, Lars & Agneta Menhammar Stuteri AB, Ekerö

O

15 Glorius Tooma

Oskar Florhed

Linda Tjernström

20.2g

7/2660 V 10 Granados-Wiborgh Helena, Nyland Oxalis AB, Bromma

O

3 Super Hörsta

Henrik Sundberg

Veronica Sundberg Book

20.8

3/2640 V 5 Sundberg Henrik, Östersund Niemi Hilkka, Kumla

O

6 Listas Aragon

Vincent Eliasson

Linda Fagerberg

20.8

6/2640 V 5 Fagerberg Linda & Ekström Margareta Listaskogens Stuteri AB, Uddevalla

O

10 African Coast

Ulrica Håkansson

Ulrica Håkansson

20.3g

2/2660 V 5 Håkansson Ulrica, Arnäsvall Menhammar Stuteri AB, Ekerö

O

4 Sjöskogs Baloo

Viktor Brodin
Iivari Nurminen

Olivia Uggla

.g

4/2640 V 8 Uggla Olivia, Alnö Söderström Jan & Marie, Finland

d

12 Global Trademark

Ida Olsson

Linda Frisell

.

4/2660 V 7 Frisell Linda, Sundsvall Global Farm AB, Nacka Strand

Struken

1 Adrianunow

Daniel Berglund

Daniel Berglund

.

1/2640 V 5 Berglund Daniel,Mattsson S & Sjöberg G Bergh Robert, Hajom