Spelkalendern
Bergsåker
Första start 18:03
LOPP
1
18:03
2
18:27
3
18:51
4
19:15
5
19:39
6
20:02
7
20:30
8
20:52
9
21:15
10
21:40
11
21:58

Banförhållande: Lätt bana

Svensk Travsports Kallblodsserie
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 25.001 - 150.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
1640 m. Tillägg 20 m vid vunna 80.001 kr
Pris: 40.000-20.000-11.000-7.500-6.400-5.400-1.500-1.500 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

10 Sundbo Komet

Robert Skoglund

Robert Skoglund

28.1

6/1660 V 4 Sundbo El AB, m fl Sundbo El AB, Söderhamn

2

14 Hallsta Melodi

Magnus O Jonsson

Magnus O Jonsson

28.2

10/1660 S 7 Jonsson Magnus O, Indal Jonsson Magnus O, Indal

3

5 Sol Sota

Anders Högberg

Anders Högberg

28.7

1/1660 S 4 Högberg Anders, Luxemburg Gudmestad Magnus & Ranveig, Norge

4

6 Valle Saga(NO)

Ulf Ohlsson

Öystein Tjomsland

28.9

2/1660 S 4 Team Tjomsland Racing Stable AB Vallesether Nils Ö, Norge

5

1 Slotts Snabbis

Ola Åsebö

Sven-Olov Nyman

30.7g

1/1640 V 4 Jonsson Maria, Kovland Larsson Kenneth&SundbergLarsson Iselin

6

15 Zibor

Per-Arne Lindström

Per-Arne Lindström

29.9

11/1660 V 4 Stall Lappello HB, m fl Gabrielsson Gunnar, Oviken

7

7 Solett

Magnus A Djuse

Natalie Modigs

30.0g

3/1660 S 8 Modigs Natalie & John Heidenberg Jan, Brunflo

8

3 Tornadogutten

Oskar Kylin Blom

Oskar Kylin Blom

32.0g

3/1640 V 5 Jansson Ingegerd, Edsbro Jansson Ingegerd, Edsbro

O

2 Järvsö Nilsingemar

Mats E Djuse

Jan-Olov Persson

32.8g

2/1640 V 3 Stall Plomeros AB, Enebyberg Persson Jan-Olov, Hudiksvall

O

9 Slettvoll Bjarne

Anna-Lena Forsberg

Elisabeth Kristmansson

33.5g

5/1660 V 13 Stall Lillgrynet HB & Nordin Inger Glåmen Bjarne, Norge

O

4 Faks Olle

Ingvar Nyberg

Krister Wiklund

36.0g

4/1640 V 3 Jaktlund Viklund Maud & Nordström M Jaktlund Viklund Maud & Nordström M

O

8 Lillans Maggen

Kenth Åkerlund

Göran Magnusson

34.9g

4/1660 V 8 Forsgren Kajsa, Jonas & Oskar Forsgren Kajsa & Oskar

d

13 Myrs Meja

Sofia Frilén

Nina Jonsson

.g

9/1660 S 5 Jonsson Nina & Anders Jonsson Nina & Anders

d

11 Vikingrappen

Rikard N Skoglund

Lina Tallberger

.g

7/1660 V 7 Idealmaskin I Sverige AB, Norrtälje Monseth Eidar, Norge

Struken

12 Vinnare Vinna

Hanna Forslin

Roger Persson

.

8/1660 S 5 Persson Roger, Hudiksvall Andersson Frida, Vännäs