Spelkalendern
Bergsåker
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:40
5
20:01
6
20:22
7
20:43
8
21:02
9
21:20

Banförhållande: Lätt bana

P21
3-åriga och äldre 10.001 - 175.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2.
1640 m. Tillägg 20 m vid vunna 60.001 kr
Pris: 20.000-10.000-7.500-6.000-5.000-4.000-(1.500)-(1.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

2 Break the Rules

Kevin Svedlund

Kevin Svedlund

17.4

2/1640 S 5 KB Business Lady, Hamrångefjärden Svanberg Anette, Hamrångefjärden

2

1 Mr Beanie

Henrik Svensson

Ingemar Söderberg

17.6

1/1640 V 4 Norell, Törnros, Söderberg & Andersson Norell Ulf, Gnarp

3

10 Västerbo Puma

Elias Strandberg

Michael Demmers

16.7

6/1660 S 5 Västerbo Stuteri (Demmers M) Västerbo Stuteri AB (Demmers M)

4

5 Linnea Burge

Brage Hansen

Brage Hansen

16.9

1/1660 S 5 Hansen Brage & Jakobsson Mats Croon Per-Anders, Tingstäde

5

14 Lift to Drag

Nicklas Westerholm

Annika Söderholm

17.0

10/1660 V 5 Stall Bergsåkers Travskola Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

6

12 Forces of Destiny

Joel Sjölund

Nicklas Rehnsbo

17.1

8/1660 S 5 Svensson Therese, Hudiksvall Karlsson Tobias & Johanna

7

6 Raffus Cooling

Sofia Frilén

Olivia Uggla

17.5g

2/1660 V 9 Uggla Olivia & Lorandsson Tobias Cedergren Mikael, Alfta

8

11 Nacron Walker

Kenth Åkerlund

Annethe Nygren Nordlander

18.0g

7/1660 V 8 Stall Zayyad Nygren Nordlander A & Nordlander Ö

O

8 Kanishka Sånna

Mathias Andersson

Christer Nilsson

19.2g

4/1660 S 8 Nilsson Christer, Alnö Happy People Racing AB, Tranås

O

13 Ristretto

Karl-Arne Nordström

Karl-Arne Nordström

23.1g

9/1660 V 8 Nordström Karl-Arne, Erikslund Magnusson Katarina, Olofsson B & A-C

O

9 Why Not Blanche

Johan Brandel

Josefine Frank

ug

5/1660 V 5 Frank Josefine & Brandel Johan Global Farm AB, Nacka Strand

d

7 Icona Pop

Anna Ek

Mathilda Ek

7g

3/1660 S 7 Oak Hammer Stable AB, Gävle Ingvarsson Bill & Fridh-Ingvarsson Ewa

d

15 Empir Brick

Ola Åsebö

Ola Åsebö

9g

11/1660 V 4 Bjärme Gård AB & Backlund Peter Bredberg Anders, Tystberga

d

3 Denzel

Rikard N Skoglund

Zandra Vidén

ug

3/1640 V 4 L Brolin Läkartjänst AB, Sundbyberg L Brolin Läkartjänst AB, Sundbyberg

Struken

4 Coco Loco Razz

Jimmy H Andersson

Thomas Norberg - 4/1640 S 4 Norberg Thomas, Alnö Gustafsson Ronny & Annika