Spelkalendern
Bergsåker
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:40
3
13:00
4
13:20
5
13:38

Banförhållande: Lätt bana

Bombi Boys Minne
3-åriga och äldre 270.001 - 1.100.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 572.051 kr
Pris: 75.000-37.500-19.000-10.000-7.000-(5.000)-(5.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

9 Balotelli Crown

Hanna Forslin

Lina Tallberger

14.4

2/2160 V 7 Tallberger Lina, Timrå Hjorth Lene & Helle

2

12 S.G.Charpentier

Mats E Djuse

Oscar Berglund

14.7

5/2160 V 6 M Lundqvist Fastighetsservice AB, m fl Skärgården Ambulans AB, Väddö

3

7 Variety Show

Robert Dunder

Robert Dunder

15.5

7/2140 V 6 Ullén Jonas, Nord L & Johansson P-E Menhammar Stuteri AB, Ekerö

4

1 Tristan Cesar

Jonas Johansson

Fredrik Norredahl

15.6

1/2140 V 6 Penningkeisen HB, Frösön Roos Günter, Tyskland

5

5 Craizy Daizy

Ingvar Nyberg

Krister Molin

15.7

5/2140 S 7 Stall Gin & Tonic HB, m fl Stall Gin & Tonic HB & Stall HAVA HB

6

4 Fragolini Am

Lars-Göran Söderberg

Lars-Göran Söderberg

15.7g

4/2140 S 5 Westerberg Sven-Åke & Mai Am Bloodstock AB, Stockholm

O

6 Amour Amour

Magnus A Djuse

Markus Pihlström

16.1

6/2140 V 5 J A Skogström AB, m fl Menhammar Stuteri AB, Ekerö

O

13 Mellby Don Juan

Henrik Svensson

Markus Pihlström

15.8g

6/2160 V 8 Op's entreprenad HB (Pihlström Markus) Mellby Gård AB, Malmö

O

10 Jeppas Picasso

Susanne H Osterling

Ulrica Håkansson

15.9

3/2160 V 8 Håkansson Ulrica, Arnäsvall Ekström Robert & Pia

O

8 Greenstar

Nelly Melander

Nelly Melander

16.4

1/2160 V 12 Melander Nelly, Matfors Eliasson Sten, Pålsboda

d

2 Lisa S.E.

Jill Ivarsson

Stefan Öhrberg

11g

2/2140 S 6 Öhrberg Stefan, Viksjö Öhrberg Stefan & Landin Helen

d

3 M.C.C.Orlando

Daniel Wäjersten
Jimmy H Andersson

Ingrid Nyman

12g

3/2140 V 7 Caro Tibor, Njurunda Caro Tibor, Njurunda

Struken

11 Ippon Futura

Ludwig Wickman

Anders Djuse - 4/2160 V 10 Hästshopen i Östersund AB Stall Futura KB, m fl