Spelkalendern
Bergsåker
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:42
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

STL Diamantstoet, Försök 5 i meeting 1 (Final Solvalla 6 februari)
3-åriga och äldre ston 75.001 - 1.800.000 kr. Körsvenskrav kat. 1.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 200.001 kr, 40 m vid 600.001 kr
Pris: 110.000-55.000-32.000-19.000-12.500-10.000-6.500-5.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

3 Essie Gonzales(FI)

Jorma Kontio

Katja Melkko

15.1

3/2140 S 6 Leppänen Risto, Finland Leppänen Risto, Finland

2

11 Lupin Håleryd

Ulf Ohlsson

Robert Dunder

14.6

4/2160 S 6 Lundström Retail AB, m fl Håleryd AB, Örkelljunga

3

1 Bellis Frontline

Tomas Pettersson

Tomas Pettersson

15.4

1/2140 S 5 Å&P Travträning AB(Åsberg & Petterson) Holmqvist Bengt, Bollnäs

4

12 Whitsun Madonna

Emilia Leo

Tina Loft

14.9

5/2160 S 6 Loft Tina & Per-Arne, Söderberg K & E Johansson Solveig, Frösön

5

4 Gaia Barsk

Erik Adielsson

Oscar Berglund

15.6

4/2140 S 5 Leknes Hans, Norge Leknes Hans & Standahl Ole, Norge

6

15 Mellby Guava

Magnus A Djuse

Roger Nilsson

14.2

1/2180 S 6 Firma Niro Traning (Nilsson Roger) Mellby Gård AB, Malmö

7

2 Ultralight

Per Linderoth

Lars Wikström

15.7

2/2140 S 4 F:a Stall Merlin (Wikström Lars) Wikström Lars & Strandlund Lotta

8

13 Ies Elisabet

Mats E Djuse

Fredrik Wallin

15.0

6/2160 S 5 IFG Konsult AB, Enköping Edlund Inger, Enköping

8

8 Listas Thaitanic

Ingvar Nyberg

Lars Holm

15.0

1/2160 S 5 Holm Lars, Ljustorp Listaskogens Stuteri AB, Uddevalla

O

10 Belle Godiva

Daniel Wäjersten

Markus Pihlström

15.0g

3/2160 S 7 Stall KEMPIHGG (Pihlström M) Godiva AB, Bjärred

O

5 Carlos Chablis

Oskar J Andersson

Anneli Öberg

15.8

5/2140 S 7 Öberg Anders G & Helen Karlsson Kenth, Jönköping

O

6 Listas Alice

Björn Persson

Björn Persson

16.0

6/2140 S 6 Persson Björn, Matfors Listaskogens Stuteri AB, Uddevalla

O

9 Lisa S.E.

Mika Forss

Stefan Öhrberg

15.5

2/2160 S 7 Öhrberg Stefan, Viksjö Öhrberg Stefan & Landin Helen

O

14 Santana's Ultimate

Micael Melander

Per-Erik Wågström

15.8

7/2160 S 6 Firma PEW Travkonsult & Girl Power HB Wågström Per-Erik & Brandell Åsa

O

7 Tritons Ariel

Rikard N Skoglund

Krister Jakobsson

16.5

7/2140 S 7 Olovsson B, Mattsson A & Walfridsson R Olovsson Bengt, Torsby