Spelkalendern
Bergsåker
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46

Banförhållande: Lätt bana

3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 50.001 - 500.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030408 eller tidigare.
1640 m. Tillägg 20 m vid vunna 265.001 kr
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-(5.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

6 Sundbo Rymling

Robert Skoglund

Robert Skoglund

24.2

2/1660 V 8 Sundbo El AB & Jansson Thomas Sundbo El AB, Söderhamn

2

3 Nordvinn

Stefan Edin

Stefan Edin

25.5

3/1640 H 6 Lundgren Elisabeth & Sundin Torsten Sundin Torsten, Ullånger

3

1 Moetiv

Daniel Wäjersten

Fredrik Norredahl

25.9

1/1640 V 8 Penningkeisen HB, Frösön Hansson Hans-Erik, Östersund

4

7 Klack Blixten

Linus Lönn

Joakim Reiser

24.9

3/1660 V 8 Olsson Jessica & Reiser Joakim Olsson Jessica & Reiser Joakim

5

14 Järvsö Bukefalos

Mats E Djuse

Jan-Olov Persson

25.0

10/1660 V 8 Nordkvist Lars, Iggesund Forsberg Sara & Persson Ingemar S

6

10 Vännfors Stjärna

Ulf Ohlsson

Mats Gällerstedt

25.1

6/1660 S 6 Nordli Sven Olaf, Vännäs Nordli Sven Olaf, Vännäs

7

8 Laxfaks

John Östman

Lise-Lotte Lindkvist

25.5

4/1660 V 13 Lindkvist Lise-Lotte & Andresen Göran Menhammar Stuteri AB, Ekerö

O

11 Skeie Lotta

Robert Wilhelmsson

Robert Wilhelmsson

25.7

7/1660 S 5 Engberg Sven Erik, Torsåker Skeie Henning & Årdal Leif Arvid

O

13 Vårbusan

Ingvar Nyberg

Stefan Kurlberg

25.8g

9/1660 S 6 Kurlberg Stefan & Berglin Jeanette Andersson Sara, Kovland

O

9 Tippex

Jan-Olov Åberg

Jan-Olov Åberg

26.1

5/1660 V 10 Åberg J-O, Mickelsson H & Nilsson G Persson Per-Gunnar, Järvsö

O

15 Calle Cornelius(NO)

Torsten Blomqvist

Torsten Blomqvist

26.4

11/1660 V 9 Ulleriks HB, Uppsala Röraas Geir A, Norge

O

5 Stommens Berta

Jimmy Jonsson

Öystein Tjomsland

29.5g

1/1660 S 5 Ljungblad Gert & Inger Ljungblad Gert & Inger

O

12 Kavata

Henrik Svensson

Anita Gottås Löjdahl

ug

8/1660 S 7 Gottås-Löjdahl Anita & Löjdahl K-G Gottås-Löjdahl Anita & Löjdahl K-G

d

4 Yxbacka Lyrik

Hans Bergh

Ola Djupenström

ug

4/1640 V 13 Stall Vemyra HB, Lugnvik Wiksten Ronny, Älvsbyn

d

2 Sundbo Komet

Rikard N Skoglund

Robert Skoglund

kubg

2/1640 V 5 Sundbo El AB, m fl Sundbo El AB, Söderhamn