Spelkalendern
Bergsåker
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46

Banförhållande: Lätt bana

Svensk Travsports Kallblodsserie
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga högst 50.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030408 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 30.001 kr
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-5.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

2 Perso

Ulf Ohlsson

Annelie Lagergren

32.2

2/2140 V 6 Persson Per-Gunnar, Järvsö Persson Per-Gunnar, Järvsö

2

3 Lill Berit

Rikard N Skoglund

Olov Brunlöf

32.3

3/2140 S 5 Brunlöf Olov, Holmsveden Pettersson Eva, Vallsta

3

7 Sol Storm

Carl-Ivar Larsson

Carl-Ivar Larsson

32.4

7/2140 V 4 Larsson Irja, Lit Larsson Irja, Lit

4

4 Gutesårken

Emil Cedergren

Mikael Cedergren

33.0

4/2140 V 5 Etelwest Felicia, Stånga Etelwest Felicia, Stånga

5

6 Vrål Åke

Mats E Djuse

Jan-Olov Persson

33.0

6/2140 H 4 Stall IMA Lindell Maria M, Ilsbo

6

5 Jonases Maya

Jan-Olov Åberg

Conny Kramme

33.6

5/2140 S 4 Kramme Conny & Annika Kramme Annika & Conny

7

15 Ellison

Ingvar Nyberg

Lennart Wedin

33.1g

8/2160 V 4 Wedin Lennart & Linda Hafstad Margareta, Brunflo

8

14 Sundbo Ila

Robert Skoglund

Robert Skoglund

34.1g

7/2160 S 4 Sundbo El AB, Söderhamn Sundbo El AB, Söderhamn

O

13 Hovden

Hans Lindgren

Hans Lindgren

35.6

6/2160 V 6 Stall Gåltjärn KB, Kovland Stall Lillgrynet HB, Alnö

O

8 Risåteddan

Peter Eriksson

Linnéa Vestin

37.1g

1/2160 S 7 Sten Diana & Vestin Linnéa Isaksson Katarina, Burträsk

O

10 Kanape

Micael Melander

Anita Gottås Löjdahl

38.4

3/2160 S 6 Gottås-Löjdahl Anita & Löjdahl K-G Gottås Löjdahl Anita, Brunflo

O

11 Vejmo Maj

Kenth Åkerlund

Karin Lindblad

40.0g

4/2160 S 4 Lindblad Karin, Östersund Berglund Jörgen E, Offerdal

O

9 Hara Modig

Per Linderoth

Per Englund

ug

2/2160 V 4 Englund Per & Kerstin Englund Per & Kerstin

d

12 Trollbackens Thor

Brage Hansen

Emelie Nordin

kubg

5/2160 V 6 Nordin Emelie, Ljustorp Nordin Emelie, Ljustorp

d

1 Blixten

Viktor Lyck

Viktor Lyck

kubg

1/2140 V 4 Stall Larrj HB, Rättvik Stall Larrj HB, Rättvik