Spelkalendern
Bergsåker
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

Svensk Travsports Kallblodsserie - Stolopp
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga ston 40.001 - 225.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030417 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 135.001 kr
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-5.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

2 Ronja N.N.

Stig Jarle Röste

Stig Jarle Röste

28.2

2/2140 S 6 Löfstrand Maria, Gnarp Löfstrand Maria, Gnarp

2

5 Sundbo Söjt

Björn Goop

Robert Skoglund

28.5

5/2140 S 5 Sundbo El AB, Söderhamn Sundbo El AB, Söderhamn

3

11 Hulte Annika

Kenth Åkerlund

Leif Jonsson

28.3

6/2160 S 6 Stall Hulte KB, Bergsjö Jonsson Leif, Bergsjö

4

1 Minea

Micael Melander

Anders Hafstad

29.2

1/2140 S 4 Stall Hafstad HB, Brunflo Hafstad Margareta, Brunflo

5

12 Björli Frida

Bo Eklöf

Kurt Borgström

28.5g

7/2160 S 6 Borgström Kurt, Jättendal Björlia Veterinär og Avlsstasjon,Norge

6

14 Färsta Vilma

Ulf Ohlsson

Öystein Tjomsland

28.6

9/2160 S 6 Stall Mareld HB, Sundsvall Haglund Camilla, Sundsvall

7

9 Månskens Pärla

Bo Landgren

Joel Wennström

28.6

4/2160 S 9 Wennström Joel & Eriksson Marie Bergman Marie, Hemmingsmark

8

6 Åsa Klipp

Jan-Olov Persson

Jan-Olov Persson

28.9g

1/2160 S 5 Firma Undromsanders, m fl Bodin Anders, Undrom

O

7 Valle Saga(NO)

Tom Erik Solberg

Öystein Tjomsland

29.0

2/2160 S 5 Team Tjomsland Racing Stable AB Vallesether Nils Ö, Norge

O

10 Förtrollad

Daniel Wäjersten

Cathrine Bergkvist

31.5

5/2160 S 10 Bergkvist Cathrine, Bollstabruk Larsson Torgny, Malmköping

O

4 Myrsjös Magica

Rikard N Skoglund

Lina Tallberger

34.7g

4/2140 S 4 Tallberger Lina, Timrå Palmér Anders, Fjärdhundra

O

15 Backestjärna

Björn Karlsson

Björn Karlsson

ug

10/2160 S 6 Backestjärna HB, Domsjö Karlsson Björn & Ida

d

3 G.G.Qubba

Wiktor Kylin-Blom

Wiktor Kylin-Blom

10g

3/2140 S 5 Kristina Kylin AB, m fl (Kylin Blom O) Larsson Per-Erik, Björklinge

d

13 Åsasindy(NO)

Mats E Djuse

Jan-Olov Persson

kubug

8/2160 S 5 Björlia Veterinär og Avlsstasjon,Norge Aasen Ola Martin, Norge

Struken

8 Vännfors Grynet

Joakim Rupertsson

Mats Gällerstedt - 3/2160 S 5 Nordli Sven Olaf, Vännäs Nordli Sven Olaf, Vännäs