Spelkalendern
Bergsåker
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

Hayden Hanovers Serie - K150 (Final Bergsåker 22 juli)
3-åriga och äldre 50.001 - 400.000 kr, körda av B- eller K- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 860101 till 030417 med högst 150 sulkylopp under 2020.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 170.001 kr
Pris: 40.000-20.000-11.000-7.500-6.400-(5.400)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

11 Brunello Hall

Oskar Florhed

Robert Bergh

14.7

8/2160 H 5 Ove Holmgren Fastighetsservice AB Öyhus Ingebjörn & Sjögren Anna

2

2 Graces Candy

William Ekberg

Jörgen Westholm

15.6

2/2140 S 4 Norchri AB & Nordin Stefan Norchri AB, m fl (Westholm Jörgen)

3

1 Dulce de Leche

Lucas H Vikström

Lage Berglund

16.2

1/2140 V 4 Stall Regent i Skellefteå AB Stall Regent i Skellefteå AB

4

6 Digital Flash

Zeb Jonasson

Patrick Wickman

15.6

3/2160 S 7 Stall T.Z. (Melander Stefan) Stefan T.Z.Melander HB & I Löfbergs AB

5

12 Ten C.C.Face

Kim Moberg

Malin Plantin Sjöblom

15.6

9/2160 V 6 Stall Debellator Kolgjini Lutfi & Svensson Anna

6

4 All Cash

Tamara Skutnabb

Robert Skoglund

15.7

1/2160 S 6 Skoglund Robert, Sundsvall Eriksson Ulla & Håkan

7

15 Armida F.B.

Veikko Haapakangas

Mika Haapakangas

15.7

12/2160 S 5 Säily Toivo, Finland Bellei Enrico & Malu' S.A.S.

O

14 Joyness

Lukas L Svedlund

Kevin Svedlund

15.7

11/2160 S 6 Almén Claes, Kilafors Hylander Tina & Nielsen Gustafsson R

O

8 Definitif Launcher

Lina Lekander

Leif Witasp

15.8

5/2160 H 7 Pethrus Anders & Launcher AB Launcher AB, Stockholm

O

9 Massaj Käll

Viktor Svanstedt

Lars Stenvall

16.0

6/2160 V 5 Team Wincent H B, Leksand Dahlqvist Bo, Tranås

O

10 Double Formula

Mattias Hansson

Kalevi Mulari

16.3g

7/2160 V 5 K.Mularis Industritjänst AB, Forsbacka K.Mularis Industritjänst AB, Forsbacka

O

7 Klose

Olle Wäjersten

Per-Olov Sellén

16.3

4/2160 V 7 Sellén Per-Olov, Kovland Mossberg Lennart & Inger, Sellén Per-O

O

13 Ävja Palema

Hanna Forslin

Robert Skoglund

16.6

10/2160 S 7 Nita Norrl. Industriteknik AB,Söråker Bender Karl-Erik, Kvänum

d

5 Barkåks Nero

Anna-Lena Forsberg

Stefan Lönnberg

14g

2/2160 V 9 Lönnberg Stefan, Egnelius K & Böcker L Barkåk AB, Vejbystrand

d

3 Mister Hill

Jill Ivarsson

Pär Ländin

15g

3/2140 V 7 Salomonsson Ellenor, Indal Heed Anita, Askim