Spelkalendern
Bergsåker
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

Fördel ston
4-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 225.001 - 900.000 kr. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 030417 eller tidigare.
2640 m. Tillägg 20 m för hingstar och valacker. 20 m vid vunna 625.001 kr
Pris: 100.000-50.000-29.000-17.500-11.500-9.000-5.500-4.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

9 Ard(NO)

Ole Johan Östre

Ole Johan Östre

24.7

7/2660 H 6 Haslestad Hans Jörgen, Norge Egset Kjetil, Norge

2

6 G.G.Ojjdo

Tomas Pettersson

Tomas Pettersson

25.9

4/2660 V 7 Firma Fredlunds Hovslageri. Larsson Per-Erik, Björklinge

3

8 Nordby Elde

Olle Alsén

Olle Alsén

25.9g

6/2660 V 6 Easy KB, Uppsala Sälid Bodil & Sverdrup Georg W

4

2 Nygårds Hillevi

Mats E Djuse

Joakim Reiser

26.7

2/2640 S 8 Stall Klacken AB, m fl Rohlin Marie & Nygårdh Sören

5

7 Tangen Töff

Per Lennartsson

Robert Bergh

26.2

5/2660 V 6 Altins Trafik AB, Undrom Kvaale Nilsen Signe, Norge

6

10 Björlifanner

Nathalie Blom

Nathalie Blom

26.2g

8/2660 V 8 Stall Nathalie Blom AB, Mangskog Björlia Veterinär og Avlsstasjon,Norge

7

1 Klack Nova

Örjan Kihlström

Joakim Reiser

26.8

1/2640 S 7 Stall Klacken AB, Järvsö Olsson Jessica & Reiser Joakim

8

15 Nordby Kuling

Oskar Kylin Blom

Olle Alsén

25.7

3/2680 V 8 Easy KB, Uppsala Sälid Bodil & Sverdrup Georg W

O

5 Stjerne Tore(NO)

Rikard N Skoglund

Öystein Tjomsland

26.4

3/2660 V 6 Hansen Thor Henry, Norge Mathisen Unni & Tommy

O

4 Buska Blyg

Robert Bergh

Robert Bergh

26.6

2/2660 H 5 R Bergh Travstall AB, m fl (Carlsson O Menhammar Stuteri AB, Ekerö

O

14 Hägern T.H.

Jan-Olov Persson

Jan-Olov Persson

26.2

2/2680 H 8 Norberg Torsten & Eriksson Helen Persson Jan-Olov, Hudiksvall

O

13 Bonaldo

Magnus A Djuse

Anders Hafstad

26.5

1/2680 V 8 Stall Hafstad HB, Brunflo Hafstad Margareta, Brunflo

O

11 Tangen Elvira(NO)

Tom Erik Solberg

Öystein Tjomsland

ug

9/2660 S 8 Nilsen Jörn Gunnar, Norge Nilsen Jörn Gunnar, Norge

d

3 Sundbo Rymling

Robert Skoglund

Robert Skoglund

13g

1/2660 V 8 Sundbo El AB & Jansson Thomas Sundbo El AB, Söderhamn

d

12 Norrbo Odin

Kenth Åkerlund

Stefan Eriksson

14g

10/2660 V 8 Eriksson Uppling C & Eriksson S Holmberg Roland, Delsbo